Impreuna reusim

O scoala cu renume si traditie in invatamantul argesean Scoala Gimnaziala Tudor Arghezi Pitesti se remarca prin rezultatele  deosebite la invatatura, concursuri scolare obtinute de elevii talentati coordonati de cadre dedicate profesiei de dascal.

Cu seriozitate si profesionalism cadrele  didactice  au reusit alaturi de elevi, parinti sa se implice in activitati extrascolare diverse colaborand foarte bine cu comunitatea locala.

Impreuna cu I.S.J.Arges scoala noastra a reusit cu succes sa implementeze Proiectul RE-Activ –Reducerea abandonului scolar printr-un set de activitati educationale adaptate la nevoile specifice ale copiilor asigurand elevilor o masa gratuita , after schooll si meditatii gratuite elevilor.

Am fost onorati sa fim singura scoala  selectata anul trecut dar si anul acesta la nivelul judetului de catre I.S.J.Arges  pentru a organiza Olimpiada Judeteana de Limba romana la clasa a IV-a unde am participat cu doi elevi la romana ,iar la matematica cu trei elevi .

Performantele elevilor nu s-au lasat asteptate si la finalul acestui an scolar elevii au fost premiati si felicitati pentru roadele muncii lor .

La nivelul ciclului primar elevii au participat la concursuri care le stimuleaza  creativitatea si gandirea critica ,le dezvolta talentul,abilitatile  motivatia dar si bagajul de cunostinte. Remarcam astfel rezultatele obtinute la  concursurile:

-Concursul  internationale  “Discovery” premiul I (10 elevi)

-Concursuri Nationale : „Micul scolar”, „Concurs National de poezie Iulia Hasdeu” , „Stiu, vreau sa stiu, am invatat!”  “Familia  portretul societatiii” , „Comper lb romana” „Comper matematica” „Gazeta matematica juniori” obtinand  premiul I ( 13 elevi) Premiul II ( 2 elevi) Premiul III ( 2 elevi) Mentiune( 5 elevi)

-Concurs  Regional “Povestea naturii”  Premiul I ( un elev)

-Concursuri la nivel judetean  „In asteptarea lui Mos Nicolae” , „Asi in Matematica”  , „Natura – carte deschisa pentru minte si suflet” , „Caleidoscop lingvistic”  , „Dragobetele „ „Ingeri si flori „ , „ Poveste de Craciun” , „ Fii mai darnic, fii mai bun”, “ Universul cuvintelor”  ,Universul Campionilor – matematica” , “Provocari lingvistice “ obtinand  premiul I ( 8 elevi) Premiul II ( 6 elevi) Premiul III ( 3 elevi) Mentiune( 4 elevi)

Felicitari elevilor,parintilor si cadrelor didactice!

Dascalii nostri va asteapta cu drag sa va alaturati familiei Scolii Gimnaziale Tudor Arghezi Pitesti ! Impreuna vom reusi!

 

Rezultate Concursul Orthofrancais cls a VI-a ed.  2018-2019
Nr. crt. Nume şi prenume Şcoala Localitatea Clasa Judeţul Punctaj Reprezentant zonal / sef cerc
1 ISTRATE ȘTEFAN MARIUS ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești VI, L2 Argeș 60.00
2 BĂLAN ANDREI ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești VI, L2 Argeș 60.00
3 MITRACHE CLEOPATRA NICOLA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești VI, L2 Argeș 90.00
4 CIUCIUC ALEXANDRA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești VI, L2 Argeș 84.00
5 IONICĂ MARINA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești VI L2 Argeș 80.00
6 STANCIU DELIA ANDREEA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești VI, L2 Argeș 70.00
7 CONSTANTIN ALEXANDRA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești VI, L2 Argeș 97.00
8
Nr. crt. Nume şi prenume Şcoala/Localitatea Clasa Judeţul Punctaj Reprezentant zonal / sef cerc
1 RADA CĂTĂLINA IRIS ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești V, L2 Argeș 88.00 PREDA CORINA ELENA
2 VLADU DARIA ANDREEA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești V, L2 Argeș 60.00
3 SIMA SILVIU ANDREI ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești V, L2 Argeș 94.00
4 BURLACU CASIAN IOAN ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești V, L2 Argeș 80.00
5 RADU ALEXIA MIHAELA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești V, L2 Argeș 92.00
6 MANOLE ALEXIA MARIA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești V, L2 Argeș 70.00
7 CREAȚA ANA-MARIA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești V, L2 Argeș 70.00
8 MARIN RUXANDRA MIHAELA ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești V, L2 Argeș 72.00
9 ION DAVID MIHAI ȘC. GIMN.”TUDOR ARGHEZI” Pitești V, L2 Argeș 70.00
DIRECTOR,
Prof. LIVIU POPA

 

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 1 – ETAJUL AL II-LEA – SECŢIUNEA COLAJ

 

NR. CRT.

NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR PUNCTAJ / PREMIU
1. BĂDIŢĂ ALBERT PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA ABSENT
2. BĂRBULESCU ANDREEA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA 93P
3. CÂRSTEA KLAUSS PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA

 

93P
4. CHIVU IASMINA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA 98P / PREMIUL II
5. ENE SINTIA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA 90P
6. ERBAŞU DENISA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA 100P /

PREMIUL I

7. IORDACHE DAVID GABRIEL PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA 96P /

PREMIUL III

8. MARIEA CRISTIAN PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA 94P /

MENTIUNE

9. MARICA DAVID PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA 75P
10. MORARU ALINA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA 100P /

PREMIUL I

11. NAIDIN NIKOLAS PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA 80P
12. RĂDUCU ANDREI PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA 90P
13. VASILE DIANA ŞTEFANIA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA 98P /

PREMIUL II

14. VLĂDESCU ALEXANDRU PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA 90P
15. DAVID MĂDĂLINA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA 85P
16. JILCU ARIANA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI BENGA MIRELA 90P
17. NAIDIN ALESSIA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA 98P /

PREMIUL II

18. NAIDIN MARIA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA 100P /

PREMIUL I

19. VLAICU THEODORA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA 92P /

 

20. FRÎNCU SOFIA  A II-A SC GIMN „MIRCEA ELIADE” ALISTAR CRISTINA 96 /

PREMIUL III

21. MANOLE RUXANDRA A  II-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA 98P /

PREMIUL II

22. RATEA ADINA  A II-A SC GIMN „MIRCEA ELIADE” ALISTAR CRISTINA 90P
23. ŢURLETE ANDREEA A  II-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA 100P /

PREMIUL I

 

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 2 – ETAJUL I – SECŢIUNEA COLAJ

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR PUNCTAJ /

 PREMIU

ANDREI ANDREEA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

IONESCU  ŞTEFANIA 80P
BĂLAȘA ANNE MARI A III-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA 82P
BODODEA IOANA A III-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB”

 

IVAŞCU ADRIANA 93P
CAZAN ANA MARIA A III-A SC GIMN „TRAIAN” TURCESCU MIRELA

 

96P /

PREMIUL III

CĂLIN DARIA MARIA A III-A SC GIMN „TRAIAN” TURCESCU MIRELA

 

88P
CĂLUGĂROIU DENISA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

MARCU VASILICA 100P /

PREMIUL I

DATCU TATIANA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

IONESCU  ŞTEFANIA 98P /

PREMIUL II

DRAGUSIN ALEXANDRA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

MARCU VASILICA 84P
DUMITRACHE  SORINA ANA MARIA A III-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA ABSENT
DUMITRU DENISA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

MARCU VASILICA 90P
FLORESCU RAISA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

MARCU VASILICA 82P
IONICĂ XENIA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

IONESCU  ŞTEFANIA 90P
MARIN DAIANA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

MARCU VASILICA 92P
MĂŢĂU MEDEEA A III-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB”

 

IVAŞCU ADRIANA 80P
POPESCU ALEXANDRA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

IONESCU  ŞTEFANIA 94P /

MENTIUNE

STOICA ANITA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

 

IONESCU  ŞTEFANIA 90P
ZAMFIRESCU DARIA A III-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” IVAŞCU ADRIANA 82P

 

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 3 – ETAJUL I – SECŢIUNEA COLAJ

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR PUNCTAJ / PREMIU
1. BARBU ERICA IOANA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA 88P
2. BĂLAN ANDRADA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” SURDU MIHAELA ABSENT
3. BONDAC BIANCA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” RĂDUCANU LAURA

 

87P
4. BURCEA AMALIA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” CHIRIAC MARINELA 94P /

MENTIUNE

5. CARAVEŢEANU DENISA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” COMĂNESCU DIANA ABSENT
6. CĂPUZARU RADU    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA 96P /

PREMIUL III

7. CERNĂTESCU ȘTEFANIA    A IV-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA 88P
8. CONSTANTIN ANDRA    A IV-A SC GIMN „D. RĂDULESCU”, OARJA PRODAN NADIA 98P /

PREMIUL II

9. FLOROAICA IRINA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” RĂDUCANU LAURA 87P
10. FRÎNCU ARIANA GEORGIANA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA 87P
11. IACOB ALEXIA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” COMĂNESCU DIANA ABSENT
12. ION ANDREEA ALEXANDRA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA 88P
13. NILĂ IOANA LELIA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA 100P /

PREMIUL I

14. PĂUN ANDRA MARIA ALEXANDRA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA 88P
15. POPA CARLA GABRIELA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA 90P
16. RADU RAISA    A IV-A SC GIMN „D. RĂDULESCU”, OARJA PRODAN NADIA 88P
17. SANDU LEONARD MARIAN    A IV-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA 86P
18. SOARE NICOL    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” CHIRIAC MARINELA 86P
19.  ŢÎRCOMNICU ALEXIA     A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” CHIRIAC MARINELA 88P
20. VIŞINESCU EDUARD    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” COMĂNESCU DIANA ABSENT

 

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 4 – ETAJUL I – SECŢIUNEA RELIGIE

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR PUNCTAJ/ PREMIU
1. BĂDIŢĂ DENIS  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA 80P
2. BRÎU- ROŞU RALUCA NICOLE A III-A SC GIMN „TRAIAN” TURCESCU MIRELA 84,5P
3. CAZACU NICOLAS ANTONIO A III-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA 85P
4. CRÎNGUS ANA MARIA  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA 89P
5. CRUCERU REBECA  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA 99,75P /

PREMIUL I

6. DIACONU MARIA DENISA  A III-A SC GIMN „TRAIAN” TURCESCU MIRELA 94P
7. FACERE TEODOR  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA 97,5P /

PREMIUL II

8. FLOREA DENISA  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA 83,5P
9. IACOB TEODORA A III-A SC. GIMN. „G. TOPIRCEANU”, MIOVENI NĂFTICĂ ECATERINA

MERIŞESCU NICOLETA

95,5P /

PREMIUL III

10. IONESCU ADELIN-NICOLAE  A III-A SC GIMN „DUMITRU UDRESCU”, SĂPATA BACIU CRISTINA

TRUȚĂ CRISTINA

85,5P
11. ISTUDOR RAREȘ-ȘTEFAN  A III-A SC GIMN „DUMITRU UDRESCU”, SĂPATA TRUȚĂ CRISTINA

BACIU CRISTINA

95,5P /

PREMIUL III

12. LOGOFĂTU MARIA CLAUDIA A III-A SC. GIMN. „D. RADULESCU”, OARJA CÎLŢEA FLORENTINA CLAUDIA 82P
13. MITRACHE MATEI  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA 94P/mentiune
14. MOHORA IRIS  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA ABSENT
15. NICOLAE MIHAI A III-A SC. GIMN. „G. TOPIRCEANU”, MIOVENI NĂFTICĂ ECATERINA

MERIŞESCU NICOLETA

94P/ MENTIUNE
16. RĂDULESCU ERIK  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA 90,5P
17. TEODORESCU DARIA  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA 99,75P /

PREMIUL I

18. TOMESCU DRAGOŞ  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA 80P
19. TUDOR DAVID GABRIEL  A III-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA 80,5P

 

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 5 – ETAJUL I – SECŢIUNEA RELIGIE

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR PUNCTAJ / PREMIU
1. BARCAN DAVID MIHAI A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA 87,5P
2. BELIŢĂ ANAMARIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI 91P
3. BIDIAN MARIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI

 

90P
4. BRAN DENISA A IV-A SC GIMN NR. 1 ŞTEFĂNESTI BRICHIUŞ DANIELA 98P/PREMIUL II
5. BRATU LAURA A IV-A SC GIMN NR. 1 ŞTEFĂNESTI BRICHIUŞ DANIELA ABSENT
6. DENUŢĂ IASMINA A IV-A SC GIMN „MIRCEA ELIADE” BOLOCAN LUMINIŢA ABSENT
7. ENĂŞTESCU THEODORA MARIA A IV-A SC GIMN „TUDOR VLADIMIRESCU” NIŢU EUSEBIU 87,5P
8. FLOREA ANA MARIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI 89,30P
9. GHERGHESCU PATRICIA A IV-A SC GIMN „D. RĂDULESCU”, OARJA PRODAN NADIA 91P
10. GOGIU IOANA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI 94,70P/ MENTIUNE
11. IORDACHE IOANA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” SURDU MIHAELA 100P/PREMIUL I
12. JIANU ŞTEFANIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” SURDU MIHAELA 93,75P
13. MARIN ANDREEA A IV-A SC GIMN. G. TOPIRCEANU, MIOVENI NĂFTICĂ E.

BĂDOIU IONELA

90P
14. MIHAI ANA MARIA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA 92,5P
15. NICOLAE VALENTINA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI 89,15P
16. NIȚU MARIA A IV-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA 94,70P/MENTIUNE
17. OPREA NICOLAE DENIS A IV-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA 84,5P
18. PASCU MAYA FELICIA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA 87,5P
19. PETREANU ANA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI 92P
20. POROJAN MARIA FILOFTEIA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA 97,5P/PREMIUL III
21. PREDUŢOIU ANDREI MĂDĂLIN A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA ABSENT
22. SANDU MARIA ALEXANDRA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA 88P
23. TRANDAFIR SOFIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” SURDU MIHAELA 97,5P/ PREMIUL III
24. UNGUREANU ANDREEA A IV-A SC GIMN. G. TOPIRCEANU, MIOVENI NĂFTICĂ E.

BĂDOIU IONELA

77,5P
25. VLASIE TUDOR NICOLAI A IV-A SC GIMN „TUDOR VLADIMIRESCU” NIŢU EUSEBIU 89,55P
26. ZANFIR DARIA MARIA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA 80P

DIRECTOR,

PROF. POPA LIVIU

Etapa județeană – Cros
Locul II – Ciuciuc Alexandra – clasa a VI-a A
Locul III – Echipa școlii
Prof. Maria Tudor și Stan Rafael
Contestațiile se vor depune luni, 8 aprilie 2019, la secretariatul școlii, între orele 8-12.
” ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,TUDOR ARGHEZI” PITEȘTI
REZULTATE OLIMPIADA DE LIMBA ROMÂNĂ -FAZA JUDEȚEANĂ 
Clasa a IV-a – 2019, 06 aprilie 2019″
Nume și prenume elev  Școala de proveniență  Punctaj
Achimoiu Alexandru Scoala Gimnazială Basarab I 89,12
Ancuta Ioana Simina Sc.Gimn.,,Iordache Pacescu” Leicești 86,52
Andrei Alessandra Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” 89,37
Andrei Ioana  Odette Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 85,75
Andrei Ioana Andra Sc.Gimn. Nr. 1 Pietrosani , Structura Retevoiesti 82
Andreian Emilia Elena Șc.Gimnazială Prof. Dr. Vasile Vasilescu Oești 88,5
Apostol Maria -Cristina Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 88,5
Arine Alesia  Școala Gimnazială ,,Carol I,, 93,5
Arsene Ștefan Școala Gimnazială Constantin Brîncoveanu 81,75
Ataseven Gabriel Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 90
Aurel Octavian Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 86
Babian Amalia Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 88
Baciu Alex – Florian Școala Gimnazială ,,Armand Călinescu,, 81,25
Badea Erick Ştefan Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 82,25
Badea Maria Bianca Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 65,7
Badea Sarah Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 82,2
Barbu Mihai- Rareș Școala Gimnazială Alexandru Davila 72,4
Barbu Vanessa Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 91,45
Bădică Gabriel Robert ȘCOALA GIMNAZIALĂ BASARAB I 78,65
Bădițescu Beatrice Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 96
Bădițescu Isabela Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 82,8
Bădulescu Rareș Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 91,4
Bălașa  Teodor Școala Gimnazială Negru Vodă 85,75
Bălănel Lavinia Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 90
Băluță Bianca Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 80,7
Belduganu Daria Elena Școala Gimnazială ”Theodor Aman” Câmpulung  79,83
Benția David Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești 90,5
Berevoianu Alexandru Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 90,45
Bloju Damian Școala Gimnazială Alexandru Davila 97
Bloju Matei Școala Gimnazială Alexandru Davila 98
Bodea Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 86
Bolborea Bianca Școala Călinești Vale 87,75
Bombosi Ana Maria C.N.Ped.,,Carol I” 87,5
Borgia Valeria Liceul Tehnologic Topoloveni 82,75
Bratu Bianca Gimnazială Nr. 1 Costești 90,62
Bratu Laura Școala Gimnazială Nr. 1, Ștefănești  69,5
Briceag Ileana-Ștefania Șc. Gimn. ”Marin Preda” 92,25
Bucur Diana-Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 91,37
Bucur Georgiana Școala Gimn. Livezeni, Stâlpeni 91
Bugheanu Teodor Şc. Gimnazială Broşteni -Aninoasa 70,12
Bulgaru Andreea Alexia Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 89
Bunoiu Daria Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 86,75
Busuioc Carla Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 92
Butnaru Andra Gimnazială Profesor Emil Negoiță Miroși 89
Butoi Gabriel-Alexandru Şc. Gimn. “Nae A. Ghica”- Rucăr 100
Buță Eva Școala Gimn. ”Ion Pillat” 89,75
Caftaliu Teodor Ioan Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 91,75
Catanea   Andrei Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 98,75
Călin Maria-Alexandra Școala Gimnazială Alexandru Davila 92,4
Călinescu Laurențiu-Dan Școala Gimnazială Alexandru Davila 89,87
Căpătaru Raluca Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 90,75
Cernătescu Ștefania Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 84,8
Chapet Ilinca Sarah Maria Șc. Gim. ,,Nicolae Bălcescu” Pitești 85
Chirițescu Ronelia Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 85,5
Chiru Beatrice Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 76
Cioabă Mircea-Ionuț Școala Gimnazială Nr.1 Bîrla- Structura Mozăceni-Vale Absent
Ciotor Stefania Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 79,25
Ciucă Bianca Maria Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 91,25
Ciucă Florentin Marian Gimnazială Nr. 1 Costești 90
Coarnă Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 89
Cobianu Antonia Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 95,65
Cocea Vlad Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 88,08
Colțan Irina Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 88,2
Constantin   Casiana  Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 86,75
Constantin Robert Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 85,2
Cornea Mara- Andreea Școala Gimn. Rădești, Stâlpeni 86,5
Coţandra Diana Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 96,62
Covălcescu Ana Maria Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 77,33
Crăciun Alessia-Miriam Șc. Gimn. ”Marin Preda” 98
Cristescu Matei Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 96,45
Crișan Maria Școala Gimn. ”Traian” 93,5
Cruceru Medeea Maria Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 83,7
Dascălu Răzvan Marian Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 84,15
David Ioana Antonia Şc. Gimnazială Broşteni -Aninoasa 97,05
Davidoiu Delia Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 83,12
Deaconu I. Ion – Rareş Școala Gimnazială ,,Gabriel  Marinescu’’Tigveni, Argeş Absent
Deaconu Stefan Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 88,37
Deleanu Anastasia Maria Şc. Primară Goleşti-Priboaia 78
Demeter Theodor -Gabriel Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 84,75
Diaconu   Narcis Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 91,4
Diaconu Denis Gabriel Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 60
Din Alexandra  Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 91
Dincă Maria Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 91,5
Dinică Elena Alexandra Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 81,5
Dinoiu I.Gabriela – Maria Școala Gimnazială Ciofrîngeni Nr.1, Argeş 93,5
Dință Liviu Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 79,5
Dinulescu Alexandra Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 90,25
Doagă Ștefania-Ioana Gimnazială Tudor Cornel Ungheni 63,4
Dobrică Miruna Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 90
Dragomirescu Anca  Școala Gimnazială Alexandru Davila 95,5
Drăgănoaia Sibel Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 89,15
Dulgheru Florin Gabriel Şc.gimn.,,Petre Tudose”Mălureni Absent
Dumitrache Elisa Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 98,67
Dumitrache Iustin Șc. Gimn.Dobrești 77,92
Dumitrana Alexandra Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 69,57
Dumitrescu Alicia Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 95,5
Enache Casiana Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 78,07
Enache Irina Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 93,95
Enăchescu Maia Alessia Sc Gimn ,,Sf.Iacob” 72,32
Enescu Cristian Scoala Gimnazială Basarab I 84,35
Firuță Rafael Școala Gimn. ”Traian” 94,1
Floarea Maria Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 90,6
Floarea Ștefania-Daria Școala Gimnazială nr.1 Vulturesti 89,12
Florea Briana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 94,37
Florea Stefania Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 94,8
Florescu Florina-Mirabela   Şc. Gimn. “Nae A. Ghica”- Rucăr 70,57
Florian Roberta Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 98,25
Floricică Raris Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” 95,5
Floroaica Irina Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 84
Franghiu Ana Șc. Gim. ,,Adrian Păunescu” Pitești 83,5
Frunzetti Ana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 95,5
Fudulu Timeea Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 96,25
Gheorghe Emanuela Sc. Gimnazial Sanda Movilă Absent
Gheorghe Matei Școala Gimn. ”Ion Pillat” 79
Gheorghe Robert  Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 79,55
Ghinea Ilinca Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 89,12
Ghiold Irina Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 92,07
Ghitoiu Antonia Eliza Sc. Gimn. ,,Schitu Golesti” 83,65
Ghiţă Karina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 88,15
Ginavar Alexandra Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 98,75
Gîlcă Alexandru Marian Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 74,75
Goga Sophia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87
Gogiu Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 98,5
Gogiu Timeea Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 96,5
Gorgoi Teodora Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 92,62
Grecu Ana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 91,7
Guță Teodora Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 84,25
Herișanu Sonia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 93
Hideg Andrada Școala Gimn. ”Ion Pillat” 85,1
Iacob Ion Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 82,15
Ilie Antonio  Ștefan Școala Gimnazială Nr.1 Poiana Lacului 95,05
Ilie Havier Andrei Școala Gimnazială nr.1 Vulturesti 92,5
Ilie Maria Mihaela Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 87,15
Ilie Raisa Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 97,35
Ilinescu Vlad Codruț Școala Gimnazială nr.1 Vulturesti Absent
Ionescu Alexia Maria Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 90
Ionescu Amalia Școala Gimn. ”Traian” 89,4
Ionescu Andra Școala Gimn. ”Ion Pillat” 79
Ionescu Eliza-Maria Șc. Gimn. ”Marin Preda” 92,37
Ionescu Ioana Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 94,87
Iordache Alexia  Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 94,5
Iordache Antonia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Absent
Iordache Elena Școala Gimn. ”Ion Pillat” 81,25
Iorga Ioana Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 78,5
Iosifescu Alexandru Școala Gimnazială Basarab I 71,25
Irimia Ana Mria Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 96,4
Ivănescu Fabian Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87
Jucălea Teodora Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 86
Lăcustă Ilinca Școala Gimn. ”Traian” 89,25
Luca Karina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Absent
Lucan Ioana Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Absent
Lunceanu Ștefania Școala Gimnazială Negru Vodă 81,52
Manda Evelina Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 88,9
Mangu Madalina Șc. Gimn. ”Marin Preda” 82,5
Marghitoiu Rareş Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 92,75
Maria Denisa Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 64
Marin Maria-Alexandra Gimnazială Nr. 1 Costești 91,5
Marin Olivia Școala Gimn. ”Ion Pillat” 94,5
Marinescu Melania-Georgiana  Gimnazială Nr. 1 Costești 93
Matei Teodora Școala Gimn. ”Ion Pillat” 89
Mazilu  Andrei Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 88
Mănoiu Alexia Liceul Tehnologic Topoloveni 96
Mărăscu M. Carmen- Mihaela Școala Gimnazială Ciofrîngeni Nr.1, Argeş 70,32
Măruntu Ștefania Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 89
Mătanie Ioana-Sorina Gimnazială Vulpești 86
Medan George Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 87,15
Media Maya Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 97
Mihalache Grațiela Școala Gimnazială Băbana 89,5
Mihăilescu C. Cosmin  Sc. Primară “ Gheorghe Toma”  Absent
Militaru Corina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 76,75
Mincu Rebeca Șc. Gimn. ”Marin Preda” 100
Mirancea Irina Școala Gimnazială Alexandru Davila 86,5
Miron Roberto Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 83,74
Mocanu Luca Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 91
Moise Adriana Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 90,75
Molea Diana Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 91
Mondiru Ana Maria Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 91,75
Morteanu Larisa Scoala Gimnazială Regina Maria Absent
Mușetoiu Octavian-Ionuț Școala Gimnazială Hârtiesti 77,5
Năstase Daniela Scoala Gimnazială Sanda Movilă Absent
Nastase Rareș Ioan Șc. Gimn. ”Marin Preda” 96
Năstase Maria Școala Gimnazială Basarab I 88
Năsturaș Diana Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 78,87
Nedelea  Maria Șc. Gim. ”Nicolae Simonide” 90,87
Negrescu Alis Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 96
Negrescu Ioana Șc. Gim. ,,Adrian Păunescu” Pitești 84,32
Negrila  Roxana Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 92,25
Negulescu Maria Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 74,12
Nica Ionuț-Mihai-Iulian  Gimnazială Nr. 1 Costești 71,5
Nicolae Medeea Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 92,5
Nicu Anca Maria Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 90,45
Niculescu Alessia Lic.Tehnologic Nr.1, Mărăcineni 90,9
Nicuț Teodor Școala Gimnazială Basarab I 77
Nițu Maria Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 83,75
Nuță Maya Elena Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 77,75
Oancea Maria Victoria  Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 87,12
Onofrei Alexandra Școala Gimn. ”Ion Pillat” 85,2
Oprea Denis Andrei Sc.Gimn. Nr. 1 Pietrosani , Structura Bădești 77,5
Oprea Sofia Bristena Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 73,5
Oproiu Teodora Sc .Gimn. Cotesti-Godeni 75,25
Pamfilie V. Bianca- Nicoleta Școala Gimnazială Ciofrîngeni Nr.1, Argeş 76,87
Panait Alexia Ioana Șc. Gimn. ”Marin Preda” 85,25
Pantazică Ruxandra -Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 93,25
Paraschiv Andrei Școala Gimnazială Alexandru Davila 89,8
Paraschiv Casian Ionuț Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 66,7
Parghel  Bianca Maria Sc Gimn ,,Sf.Iacob” 90
Pavel Mălina Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 95
Pătraşcu Ştefania Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 88
Pătrașcu Ștefania Liceul Tehnologic Topoloveni 83
Păun Denisa ȘCOALA GIMNAZIALĂ BASARAB I 90,82
Păunescu Tudor Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 86,37
Petculescu Erika Gimnazială Nr. 1 Costești 71,4
Petrescu Alexia Școala Gimn. ”Ion Pillat” 90
Petrescu Denisa Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 95,5
Pitoiu Andra Liceul Tehnologic Topoloveni 82,25
Pîrvu  Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 82,9
Pîrvulescu Teodora Ioana Școala Gimn. ”Traian” 88,75
Podea Elida Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 91,72
Popa Bianca Maria Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 85,25
Popa Grațiela Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 89,87
Popa Teodora Liceul Tehnologic Topoloveni 85,25
Popescu Adnana Școala Gimnazială Alexandru Davila 94
Popescu Horia Liceul Tehnologic Topoloveni 88,05
Popescu Teodora Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 80,3
Porojan Maria-Filofteia Școala Gimnazială ”Tudor Arghezi” 85,75
Preda Andrei-Radu Școala Gimnazială Alexandru Davila 90
Preda Ioana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 93,25
Predescu Ştefania Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 86,95
Procorodie Catalin Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 78,1
Prodan Andrei Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 92,25
Putanu Sara Șc. Gimn. ”Marin Preda” 83,75
Radici Alexia Ioana Sc.Gimn. ,,C.D.Aricescu” 74,5
Radu Alexia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 93
Răboj Teodor Andrei Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 78,2
Răduță Andrei Șc. Gim. ,,Nicolae Bălcescu” Pitești 91
Rizescu Alessandro Șc. Gimn. ”Marin Preda” 89
Robescu Cristina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 82,65
Ronai Lorena Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 88,95
Sandu Ionuț Cristian Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 89
Sandu Matei Ştefan Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 93,65
Săndulescu Vladimir Matei Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 82,25
Scărlătescu Robert Gimnazială Nr. 1 Costești 80,2
Simene Cristiana Şc. Gimn. “Nae  A. Ghica”- Rucăr 79,75
Sîrbu Larisa Irina Șc.Gimnazială Albeștii de Argeș 81,62
Smarandache Bogdan Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 82,6
Soare Erika-Florentina Școala Gimnazială ”Tudor Arghezi” 91,77
Soare Lorena Șc. Gim. ,,Adrian Păunescu” Pitești 84,25
Soare N.A. Ana Maria Scoala Gimnaziala Nr. 1 Recea 93
Sofianu Catherine Șc. Gimn.  George Stephanescu Arefu 74,4
Sora Ioana Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 84,15
Soroiu Adina Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 54,35
Spiridon Bogdan Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 79,52
Stan  Mara Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 85,25
Stan Cristina Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 94,65
Stan Evelyne Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 74
Stan Mircea Andrei Școala Gimnazială ,,Armand Călinescu,, 81,57
Stanciu Maria Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 72
Stancu David Andrei Sc Gimn ,,Sf.Iacob” 67,75
Stancu Elena Școala Gimnazială Alexandru Davila 89,4
Stancu Monica Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 86
Stancu Raisa Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 75,32
Stirbu Lara Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 90,37
Stoenescu Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 94,75
Stoenica Diana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 84,08
Stoica Bianca Școala Gimnazială Basarab I 83,55
Stoica Ștefan Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 92,08
Surdu Antonia Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 84,4
Szczepanek Aleksandra Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 92,1
Șain Albert Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 75,5
Şandru Octavian-Nicolae Şc. Gimn. “Nae  A. Ghica”- Rucăr 82,88
Şerb Bianca Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 88
Șerban Amalia Școala Gimnazială Alexandru Davila 81,33
Șerban Bianca Ștefania Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 83,5
Șerban Denisa Gabriela Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 84
Șerban George Narcis Daniel Șc. Gimn. ”Marin Preda” 63,75
Șerbănescu Ioana Școala Gimnazială ,,Carol I,, 94,5
Șimonescu Diaconu Ruxandra Elena Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87
Ștefan Eric Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 95
Ștraub Carol Andrei Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 94,75
Taudor Ştefan Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” 96,62
Teodorescu Mara Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 89
Ticuță Alessia Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 91,5
Tiucă Daria Maria Școala Gimnazială ”Theodor Aman” Câmpulung 86,4
Tocariuc Elena Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 92,9
Toma Daria Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 94,6
Toma Mihai Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 96,25
Trandafir Sofia Maria Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 88,75
Trîmbițaș Rareș Școala Gimn. ”Ion Pillat” Absent
Tudan Rianna Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 74
Tudor Anca Teodora Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 70,25
Tudorică Alexandra Șc. Gim. ”Nicolae Simonide” 85,85
Tudoroiu Ariana Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 87,25
Tuiu Bianca Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 88
Turcu Andreea Bianca Școala Gimnazială Nr.1 Poiana Lacului 94,5
Turcu Andrei Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 82,95
Ţînţu Ingrid Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 100
Țîrlea Maria Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 87,35
Ţuculeanu Alexandru  Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 98
Udroiu Bogdan Mihai Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 81,12
Vasanc Sebastian Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87,65
Vasile Andrei Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 85
Vasilescu Lavinia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 85,5
Velescu Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 81,05
Vișan Maria Alexia Sc Gimn ,,Sf.Iacob” 79,7
Vișoiu Patrick Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 86,25
Vîlcescu Karina Maria Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 83,17
Vladu Paul Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87,47
Voica Andreea Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 72,25
Voican Antonia Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 83,05
Voican Flavius Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 84
Voicilă Maria Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 92
Voicu Anastasia Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 93,25
Voicu Daria Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 85,5
Voicu Maria-Georgiana  Gimnazială Nr. 1 Costești 96
Voicu Ștefania Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 98,37
Vorovenci Teodora-Nicoleta  Lic.Teh.”Victor Slăvescu” Rucăr 90,15
Welther Patrick Școala Gimn. ”Ion Pillat” 86,25
Zanfir Cristina Paula Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 71,87

 

 

Sambata, 23 martie 2019, s-a desfasurat concursul de limba franceza pentru clasele V-XII.

Concursul s-a desfasurat in cadrul Proiectului Educational Judetean LE FRANCAIS – UNE LANGUE, UN MONDE, editia a V-a.

Concursul are ca scop promovarea limbii franceze, a culturii si civilizatiei francofone, promovarea tolerantei si a respectului fata de culturile si traditiile din intreaga lume si pregatirea elevilor pentru probele de exprimare orala si scrisa specifice examenelor de limba franceza DELF si BAC.

Profesor coordonator: Corina Elena Preda

Numele si prenumele elevului Clasa Nivel Punctaj Premii
Manole Alexia Maria V A1 99 II
Sima Andrei Silviu V A1 98 III
Buica Maria Magdalena Daniela VI A1 88
Vladu Daria Andreea V A1 88

 

Rezultate Concurs National Gazeta Matematica Junior

27 martie 2019

1.Prof. Marcu Vasilica cls a III-a B

Baltariu Ariana 96 puncte

Cruceru Rebeca 96 puncte

2.Prof. Mircea Georgiana, cls a II-a B

Caracostea Hrisa -100 puncte

Musoiu Ruxandra -100 puncte

Cismaru Raissa – 90 puncte

Deaconu Denisa – 90 puncte

Turlete Andreea – 75 puncte

3.Prof. Ionescu Stefania , cls a III-a A

Facere Teodor 96 puncte

Popescu Alexandra 95 puncte

4.Prof. Dascalu Luminita, cls a II-a A

Neculae Maia 90 puncte

Felicitari!

 

Rezultate Concurs Judetean Provocari lingvistice

  1. 03 .2019
  1. prof. Radu Dorilena ,Cls a IV-a A ,

Porojan Maria 100 puncte Premiul I

Naidin  Claudiu – 74, 8 puncte

2   prof.Preda Manuela cls aIV-a B

Soare Erika 92 puncte

  1. Mircea Georgiana , cls a II-a B

Caracostea Hrisa -92 puncte

Musoiu Ruxandra – 91 puncte

  1. Ionescu Stefania , cls a III-a A

Ionica Xenia  96 puncte Mentiune

Datcu Tatiana -91 puncte

  1. prof.Marcu Vasilica, cls a III-a B

Baltariu Adriana -93 puncte Mentiune

Felicitari!!!

 

 

Rezultate Concurs National

Stiu, vreau sa stiu, am invatat

2019

  1. Ionescu Stefania , cls a III-a A

Chirila Razvan 92 puncte

Facere Teodor  76 puncte

Stoica Anita 72 puncte

  1. prof.Marcu Vasilica, cls aIII-a B

Scarlat Vlad 96 puncte

Mohora Iris  72 puncte

FELICITARI!!!!