Festivalul-Concurs Judeţean ,, FLORI DE CÂNTEC STRĂMOŞESC”
21 octombrie 2019

ORDINEA INTRĂRII ÎN CONCURS
(12-12.30 –proba sonorizarii pentru fiecare melodie
Concurentii isi vor prezenta negativele)

CATEGORIA 6-8 ANI-incepand cu orele 12.30
-secţiunea solişti-

Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului   Melodia interpretată Modalitatea de
acompaniament
Prof.
coordonator
Scoala
1. Chivu Iasmina Nicoleta   „Ionel, Ionelule” negativ Popescu Liliana Sc. Gimn.”Tudor Arghezi”
2. David Mădălina Georgiana „ Cântă cucul, bată-l vina!” negativ Benga Mirela Sc. Gimn.”Tudor Arghezi
3. Duțu Ștefania   „ Sunt o fată frumușică” Fără acompaniament Balcan Crenguța Sc. Gimn. „Negru Voda”
4. Erbașu Denisa Gabriela   „Joacă- mă, bădiță, bine!” negativ Surdu Mihaela Sc. Gimn.”Tudor Arghezi”
5. Iconaru Delia   „ Cine iubește și lasă” negativ Tatu Ana Sc. Gimn.”Ion Minulescu”
6. Lițiu Elena Mathilde   “ Sunt o fată frumușică” negativ Ioniță Ioana Sc. Gimn. „Al. Davila”
7. Mosoia Sabrina Maria “Fir-ai sa fii, măi baiete!” negativ Bădulescu Gabriela Sc. Gimn „Al. Davila”
8. Petre Daria   „ Mărioară de la Gorj” negativ Zamfir Florin Sc. Gimn. „Ion Minulescu”
9. Popescu Bianca Ioana “ Cantă cucul, bată-l vina!” Live-orgă Brichiuș Daniela Sc Gimn. Nr 1 Ștefănesti
10. Rușanu Diana Cataleya   „ Paște calul lui Gheorghiță” Fără acompaniament Manole Georgeta Sc. Gimn. „Negru Voda”
11. Șerbănescu Miruna „ Mi-am pus busuioc în păr” negativ Iordănescu Manuela Sc. Gimn.”Ion Minulescu”
12. Tudor Ariana   „ Sunt o fată frumușică” negativ Tănase Ileana Lic. Tehn. nr .1 Mărăcineni
13. Vasilescu Roberta   „ Sunt fată de la Muscel” negativ Rădoi Valentina Lic. Tehn. Nr.1 Mărăcineni

                                                                                   -secţiunea grupuri-

Nr. Crt. Numele grupului   Numar de membrii Melodia interpretată Modalitatea de acompaniament Prof. coordonator Scoala
1. „Flori de cireș”   12 membrii „ De la Rucăr mai la vale” negativ Tănase Ileana Lic. Tehn. Nr 1 Mărăcineni
2. „Muguri din Pitești” 8 membrii “ La portiță la Gheorghiță” negativ Zamfir Florin Sc. Gimn. „Ion Minulescu”
3. „Prundenii” 19 membrii „ Cântă cucul, bată-l vina” negativ Badea Denisa Sc. Gimn. „Tudor Arghezi”

CATEGORIA 9-10  ANI

-secţiunea solişti-

Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului   Melodia interpretată Modalitatea de acompaniament Prof. coordonator Scoala
1. Duțu Maria   „ Cântă cucul, bată-l vina!” Fără acompaniament Bălașa Florentina Sc. Gimn. „Negru Voda”
2.  Gheorghe Alexandru   „ Zărzărică, zărzărea” negativ Mircea Georgiana Sc. Gimn. „Tudor Arghezi”
3. Ionică Xenia   „ Asta-i sârba din Pitești” negativ Ionescu Ștefania Sc. Gimn. „Tudor Arghezi”
4. Mucete Daria Georgiana „ Cântă cucul, bată-l vina!” negativ Olteanu Livia Loredana Sc. Gimn. „Al Davila”

-secţiunea grupuri-

Nr. Crt. Numele grupului   Numar de membrii Melodia interpretată Modalitatea de acompaniament Prof. coordonator Scoala
1. „ Corul Fantezia”   7 membrii “ Cântă cucul,bată-l vina!” negativ Ionescu Ștefania Sc. Gimn. „Tudor Arghezi”
2. „ Florile Argeșului” 5 membrii „ Acasă-i Romania! negativ Dascălu Luminița Sc. Gimn.”Tudor Arghezi”

CATEGORIA 11-12 ANI

-secţiunea solişti-

Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului Melodia interpretată Modalitatea de acompaniament Prof. coordonator Scoala
1. Dima Ioana   „ Foaie verde și-un dudău”-doina live Mincă Mihaela Lic.de Arte „Dinu Lipatti”
2. Dumitrescu Patricia „ Eu sunt floare de la munte” negativ Chircioagă Marilena Sc. Gimn. „M. Eminescu”
3. Duțu Teodora   „Sărut mâna, mama mea!” Fără acompaniament Duțu Luminița Sc. Gimn. „Negru Voda”
4. Iancu Marian Eugen „De la Rucăr mai la vale” negativ Voica Cornelia Sc. Gimn.”Ion Minulescu”
5. Moga Evelina „ Mărioară de la Gorj”   negativ Giura Anca Sc. Gimn. „Dinu Lipatti”
6. Mosoia Riana Antonia „ La umbră de liliac”   negativ Săvulescu Gabriela Sc. Gimn. „Al .Davila”
7. Stanciu Loryana Filofteia „ Eu sunt floare de la munte” negativ Voicu Cristina Maria Școala Populară de Arte si Meserii

                                                                   CATEGORIA 13-14 ANI

-secţiunea solişti-

Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului Melodia interpretată Modalitatea de acompaniament Prof. coordonator Scoala
1. Buică Maria   „ Trandafir de la Moldova” Live-orgă Tican Cătălin Sc. Gimn. „Tudor Arghezi”
2. Georgescu Mihai Alexandru „ Cântec de cătănie” negativ Lițiu Florina Sc. Gimn. „Al. Davila”
3. Ionică Marina   „Hai sa jucam dantu’! „ Live-orgă Trană Mirela Sc. Gimn. „Tudor Arghezi”
4. Radu Alexia Mihaela „ O batrână într-o gară” Live-orgă Boloajă Carmen Sc. Gimn. „Tudor Arghezi”

-secţiunea grupuri- 11-14 ani

Nr. Crt. Numele grupului   Numar de membrii Melodia interpretată Modalitatea de acompaniament Prof. coordonator Scoala
1. „ Flori de primavara” 45 membrii “ Eu sunt fată de la munte” negativ Chircioaga Marilena Sc. Gimn. „M Eminescu”
2. „Mlădițe argheziene” 30 membrii „Mărie și Mărioară” Live-orgă Trană Mirela Sc. Gimn. „Tudor Arghezi”
3. „Muguri de cireș” 10 membrii „Constantine, Constantine!” negativ Rădoi Valentina Lic. Tehn. Nr. 1 Maracineni

                                                                                                                   Director,

                                                                                                                 Prof. Popa Liviu

Astăzi, 16 mai 2019, profesorii școlii noastre au participat la dezbaterea „Educația ne unește”. S-au dezbătut integral toate temele, s-au notat aspectele pozitive, aspectele care îngrijorează și limitele, cât și recomandările noastre.

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 1 – ETAJUL AL II-LEA – SECŢIUNEA COLAJ

NR. CRT.

NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
1. BĂDIŢĂ ALBERT PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
2. BĂRBULESCU ANDREEA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
3. CÂRSTEA KLAUSS PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA

4. CHIVU IASMINA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
5. ENE SINTIA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
6. ERBAŞU DENISA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
7. IORDACHE DAVID GABRIEL PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
8. MARICA CRISTIAN PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
9. MARICA DAVID PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
10. MORARU ALINA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
11. NAIDIN NIKOLAS PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
12. RĂDUCU ANDREI PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
13. VASILE DIANA ŞTEFANIA PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
14. VLĂDESCU ALEXANDRU PREG. SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
15. DAVID MĂDĂLINA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
16. JILCU ARIANA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI BENGA MIRELA
17. NAIDIN ALESSIA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
18. NAIDIN MARIA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
19. VLAICU THEODORA        I SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
20. FRÎNCU SOFIA  A II-A SC GIMN „MIRCEA ELIADE” ALISTAR CRISTINA
21. MANOLE RUXANDRA A  II-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA
22. RATEA ADINA  A II-A SC GIMN „MIRCEA ELIADE” ALISTAR CRISTINA
23. ŢURLETE ANDREEA A  II-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 2 – ETAJUL I – SECŢIUNEA COLAJ

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
  1.  
ANDREI ANDREEA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

IONESCU  ŞTEFANIA
  1.  
BĂLAȘA ANNE MARI A III-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA
  1.  
BODODEA IOANA A III-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB”

IVAŞCU ADRIANA
  1.  
CAZAN ANA MARIA A III-A SC GIMN „TRAIAN” TURCESCU MIRELA

  1.  
CĂLIN DARIA MARIA A III-A SC GIMN „TRAIAN” TURCESCU MIRELA

  1.  
CĂLUGĂROIU DENISA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

MARCU VASILICA
  1.  
DATCU TATIANA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

IONESCU  ŞTEFANIA
  1.  
DUMITRACHE  SORINA ANA MARIA A III-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA
  1.  
DUMITRU DENISA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

MARCU VASILICA
  1.  
FLORESCU RAISA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

MARCU VASILICA
  1.  
IONICĂ XENIA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

IONESCU  ŞTEFANIA
  1.  
MARIN DAIANA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

MARCU VASILICA
  1.  
MĂŢĂU MEDEEA A III-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB”

IVAŞCU ADRIANA
  1.  
POPESCU ALEXANDRA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

IONESCU  ŞTEFANIA
  1.  
STOICA ANITA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI”

IONESCU  ŞTEFANIA
  1.  
ZAMFIRESCU DARIA A III-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” IVAŞCU ADRIANA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 3 – ETAJUL I – SECŢIUNEA COLAJ

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
1. BARBU ERICA IOANA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
2. BĂLAN ANDRADA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” SURDU MIHAELA
3. BONDAC BIANCA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” RĂDUCANU LAURA

4. BURCEA AMALIA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” CHIRIAC MARINELA
5. CARAVEŢEANU DENISA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” COMĂNESCU DIANA
6. CĂPUZARU RADU    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA
7. CERNĂTESCU ȘTEFANIA    A IV-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA
8. CONSTANTOIN ANDRA    A IV-A SC GIMN „D. RĂDULESCU”, OARJA PRODAN NADIA
9. FLOROACA IRINA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” RĂDUCANU LAURA
10. FRÎNCU ARIANA GEORGIANA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
11. IACOB ALEXIA    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” COMĂNESCU DIANA
12. ION ANDREEA ALEXANDRA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA
13. NILĂ IOANA LELIA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
14. PĂUN ANDRA MARIA ALEXANDRA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
15. POPA CARLA GABRIELA    A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA
16. RADU RAISA    A IV-A SC GIMN „D. RĂDULESCU”, OARJA PRODAN NADIA
17. SANDU LEONARD MARIAN    A IV-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA
18. SOARE NICOL    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” CHIRIAC MARINELA
19.  ŢÎRCOMNICU ALEXIA     A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” CHIRIAC MARINELA
20. VIŞINESCU EDUARD    A IV-A SC. GIMN. „MATEI BASARAB” COMĂNESCU DIANA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 4 – ETAJUL I – SECŢIUNEA RELIGIE

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
1. BĂDIŢĂ DENIS  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
2. BRÎU ROŞU RALUCA NICOLE A III-A SC GIMN „TRAIAN” TURCESCU MIRELA
3. CAZACU NICOLAS ANTONIO A III-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA
4. CRÎNGUS ANA MARIA  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
5. CRUCERU REBECA  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
6. DIACONU MARIA DENISA  A III-A SC GIMN „TRAIAN” TURCESCU MIRELA
7. FACERE TEODOR  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
8. FLOREA DENISA  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
9. IONESCU ADELIN-NICOLAE  A III-A SC GIMN „DUMITRU UDRESCU”, SĂPATA BACIU CRISTINA

TRUȚĂ CRISTINA

10. ISTUDOR RAREȘ-ȘTEFAN  A III-A SC GIMN „DUMITRU UDRESCU”, SĂPATA TRUȚĂ CRISTINA

BACIU CRISTINA

11. LOGOFĂTU MARIA CLAUDIA A III-A SC. GIMN. „D. RADULESCU”, OARJA CÎLŢEA FLORENTINA CLAUDIA
12. MITRACHE MATEI  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
13. MOHORA IRIS  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
14. RĂDULESCU ERIK  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
15. TEODORESCU DARIA  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
16. TOMESCU DRAGOŞ  A III-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
17. TUDOR DAVID GABRIEL  A III-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN “ÎNGERI ŞI FLORI”-13.04.2019

SALA 5 – ETAJUL I – SECŢIUNEA RELIGIE

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
1. BARCAN DAVID MIHAI A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA
2. BELIŢĂ ANAMARIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI
3. BIDIAN MARIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI

4. BRAN DENISA A IV-A SC GIMN NR. 1 ŞTEFĂNESTI BRICHIUŞ DANIELA
5. BRATU LAURA A IV-A SC GIMN NR. 1 ŞTEFĂNESTI BRICHIUŞ DANIELA
6. DENUŢĂ IASMINA A IV-A SC GIMN „MIRCEA ELIADE” BOLOCAN LUMINIŢA
7. ENĂŞTESCU THEODORA MARIA A IV-A SC GIMN „TUDOR VLADIMIRESCU” NIŢU EUSEBIU
8. FLOREA ANA MARIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI
9. GOGIU IOANA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” SURDU MIHAELA
10. IORDACHE IOANA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” SURDU MIHAELA
11. JIANU ŞTEFANIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” SURDU MIHAELA
12. MIHAI ANA MARIA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA
13. NICOLAE VALENTINA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI
14. NIȚU MARIA A IV-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA
15. OPREA NICOLAE DENIS A IV-A SC GIMN „VIRGIL CALOTESCU”, BASCOV DURAN CRISTINA
16. PASCU MAYA FELICIA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
17. PETREANU ANA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” POPA JENI
18. POROJAN MARIA FILOFTEIA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA
19. PREDUŢOIU ANDREI MĂDĂLIN A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
20. SANDU MARIA ALEXANDRA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
21. TRANDAFIR SOFIA A IV-A SC GIMN „MATEI BASARAB” SURDU MIHAELA
22. VLASIE TUDOR NICOLAI A IV-A SC GIMN „TUDOR VLADIMIRESCU” NIŢU EUSEBIU
23. ZANFIR DARIA MARIA A IV-A SC GIMN „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
24. GHERGHESCU PATRICIA A IV-A SC GIMN „D. RĂDULESCU”, OARJA PRODAN NADIA

DIRECTOR,

PROF. POPA LIVIU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,TUDOR ARGHEZI” PITEȘTI

BORDEROU CONTESTAŢII

Olimpiada de Limba și Literatura Română, clasa a IV-a, etapa județeană, din data de 06.04.2019

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Unitatea de învăţământ Nota iniţială Nota după contestație Nota finală Contestație ADMISĂ/RESPINSĂ
1 Constantin Elena-Casiana Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân” Pitești 86,75 87 86,75 RESPINSĂ
2 Buță Eva Școala Gimnazială ”Ion Pillat” Pitești 89,75 90 89,75 RESPINSĂ
3 Turcu Andrei-Alexandru Șc. Gimazială ,,Matei Basarab” Pitești 82,95 82,50 82,95 RESPINSĂ
4 Cocea Vlad-Andrei Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân” Pitești 88,08 88,60 88,08 RESPINSĂ
5 Ciotor Ștefania Școala Gimnazială ,,Nicolae Iorga” Pitești 79,25 80,50 79,25 RESPINSĂ
6 Popa Bianca-Maria Școala Gimnazială ,,T. Vladimirescu” Pitești 85,25 86 85,25 RESPINSĂ
7 Călinescu Laurențiu-Dan Școala Gimnazială ,,Alexandru Davila” Pitești 89,87 88,75 89,87 RESPINSĂ
8 Stan  Mara-Maria Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân” Pitești 85,25 85,50 85,25 RESPINSĂ
9 Oprea Sofia-Bristena Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” Câmpulung 73,50 73,50 73,50 RESPINSĂ
10 Pantazică Ruxandra -Maria Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Pitești 93,25 95,50 95,50 ADMISĂ
11 Răduță Andrei Școala Gimnazială ,,Nicolae Bălcescu” Pitești 91,00 90,75 91,00 RESPINSĂ
12 Toma Daria-Maria Școala Gimnazială ,, Matei Basarab” Pitești 94,60 93,30 94,60 RESPINSĂ
13 Stoenică Alexandra-Diana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Pitești 84,08 84,15 84,08 RESPINSĂ
14 Podea Elida Școala Gimnazială ,, Matei Basarab” Pitești 91,72 92,50 91,72 RESPINSĂ
 
Olimpiada de limba și literatura română
Contestațiile se vor depune luni, 8 aprilie, la secretariatul școlii, între orele 8-12.
 
 
       
   
     
 
 
       
   ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,TUDOR ARGHEZI” PITEȘTI
REZULTATE OLIMPIADA DE LIMBA ROMÂNĂ -FAZA JUDEȚEANĂ
Clasa a IV-a – 2019, 06 aprilie 2019
     
       
           
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Punctaj    
1 Achimoiu Alexandru Scoala Gimnazială Basarab I 89,12    
2 Ancuta Ioana Simina Sc.Gimn.,,Iordache Pacescu” Leicești 86,52    
3 Andrei Alessandra Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” 89,37    
4 Andrei Ioana  Odette Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 85,75    
5 Andrei Ioana Andra Sc.Gimn. Nr. 1 Pietrosani , Structura Retevoiesti 82    
6 Andreian Emilia Elena Șc.Gimnazială Prof. Dr. Vasile Vasilescu Oești 88,5    
7 Apostol Maria -Cristina Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 88,5    
8 Arine Alesia Școala Gimnazială ,,Carol I,, 93,5    
9 Arsene Ștefan Școala Gimnazială Constantin Brîncoveanu 81,75    
10 Ataseven Gabriel Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 90    
11 Aurel Octavian Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 86    
12 Babian Amalia Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 88    
13 Baciu Alex – Florian Școala Gimnazială ,,Armand Călinescu,, 81,25    
14 Badea Erick Ştefan Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 82,25    
15 Badea Maria Bianca Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 65,7    
16 Badea Sarah Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 82,2    
17 Barbu Mihai- Rareș Școala Gimnazială Alexandru Davila 72,4    
18 Barbu Vanessa Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 91,45    
19 Bădică Gabriel Robert ȘCOALA GIMNAZIALĂ BASARAB I 78,65    
20 Bădițescu Beatrice Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 96    
21 Bădițescu Isabela Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 82,8    
22 Bădulescu Rareș Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 91,4    
23 Bălașa  Teodor Școala Gimnazială Negru Vodă 85,75    
24 Bălănel Lavinia Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 90    
25 Băluță Bianca Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 80,7    
26 Belduganu Daria Elena Școala Gimnazială ”Theodor Aman” Câmpulung 79,83    
27 Benția David Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești 90,5    
28 Berevoianu Alexandru Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 90,45    
29 Bloju Damian Școala Gimnazială Alexandru Davila 97    
30 Bloju Matei Școala Gimnazială Alexandru Davila 98    
31 Bodea Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 86    
32 Bolborea Bianca Școala Călinești Vale 87,75    
33 Bombosi Ana Maria C.N.Ped.,,Carol I” 87,5    
34 Borgia Valeria Liceul Tehnologic Topoloveni 82,75    
35 Bratu Bianca Gimnazială Nr. 1 Costești 90,62    
36 Bratu Laura Școala Gimnazială Nr. 1, Ștefănești 69,5    
37 Briceag Ileana-Ștefania Șc. Gimn. ”Marin Preda” 92,25    
38 Bucur Diana-Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 91,37    
39 Bucur Georgiana Școala Gimn. Livezeni, Stâlpeni 91    
40 Bugheanu Teodor Şc. Gimnazială Broşteni -Aninoasa 70,12    
41 Bulgaru Andreea Alexia Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 89    
42 Bunoiu Daria Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 86,75    
43 Busuioc Carla Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 92    
44 Butnaru Andra Gimnazială Profesor Emil Negoiță Miroși 89    
45 Butoi Gabriel-Alexandru Şc. Gimn. “Nae A. Ghica”- Rucăr 100    
46 Buță Eva Școala Gimn. ”Ion Pillat” 89,75    
47 Caftaliu Teodor Ioan Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 91,75    
48 Catanea   Andrei Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 98,75    
49 Călin Maria-Alexandra Școala Gimnazială Alexandru Davila 92,4    
50 Călinescu Laurențiu-Dan Școala Gimnazială Alexandru Davila 89,87    
51 Căpătaru Raluca Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 90,75    
52 Cernătescu Ștefania Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 84,8    
53 Chapet Ilinca Sarah Maria Șc. Gim. ,,Nicolae Bălcescu” Pitești 85    
54 Chirițescu Ronelia Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 85,5    
55 Chiru Beatrice Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 76    
56 Cioabă Mircea-Ionuț Școala Gimnazială Nr.1 Bîrla- Structura Mozăceni-Vale Absent    
57 Ciotor Stefania Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 79,25    
58 Ciucă Bianca Maria Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 91,25    
59 Ciucă Florentin Marian Gimnazială Nr. 1 Costești 90    
60 Coarnă Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 89    
61 Cobianu Antonia Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 95,65    
62 Cocea Vlad Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 88,08    
63 Colțan Irina Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 88,2    
64 Constantin   Casiana Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 86,75    
65 Constantin Robert Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 85,2    
66 Cornea Mara- Andreea Școala Gimn. Rădești, Stâlpeni 86,5    
67 Coţandra Diana Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 96,62    
68 Covălcescu Ana Maria Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 77,33    
69 Crăciun Alessia-Miriam Șc. Gimn. ”Marin Preda” 98    
70 Cristescu Matei Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 96,45    
71 Crișan Maria Școala Gimn. ”Traian” 93,5    
72 Cruceru Medeea Maria Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 83,7    
73 Dascălu Răzvan Marian Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 84,15    
74 David Ioana Antonia Şc. Gimnazială Broşteni -Aninoasa 97,05    
75 Davidoiu Delia Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 83,12    
76 Deaconu I. Ion – Rareş Școala Gimnazială ,,Gabriel  Marinescu’’Tigveni, Argeş Absent    
77 Deaconu Stefan Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 88,37    
78 Deleanu Anastasia Maria Şc. Primară Goleşti-Priboaia 78    
79 Demeter Theodor -Gabriel Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 84,75    
80 Diaconu   Narcis Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 91,4    
81 Diaconu Denis Gabriel Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 60    
82 Din Alexandra Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 91    
83 Dincă Maria Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 91,5    
84 Dinică Elena Alexandra Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 81,5    
85 Dinoiu I.Gabriela – Maria Școala Gimnazială Ciofrîngeni Nr.1, Argeş 93,5    
86 Dință Liviu Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 79,5    
87 Dinulescu Alexandra Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 90,25    
88 Doagă Ștefania-Ioana Gimnazială Tudor Cornel Ungheni 63,4    
89 Dobrică Miruna Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 90    
90 Dragomirescu Anca Școala Gimnazială Alexandru Davila 95,5    
91 Drăgănoaia Sibel Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 89,15    
92 Dulgheru Florin Gabriel Şc.gimn.,,Petre Tudose”Mălureni Absent    
93 Dumitrache Elisa Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 98,67    
94 Dumitrache Iustin Șc. Gimn.Dobrești 77,92    
95 Dumitrana Alexandra Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 69,57    
96 Dumitrescu Alicia Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 95,5    
97 Enache Casiana Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 78,07    
98 Enache Irina Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 93,95    
99 Enăchescu Maia Alessia Sc Gimn ,,Sf.Iacob” 72,32    
100 Enescu Cristian Scoala Gimnazială Basarab I 84,35    
101 Firuță Rafael Școala Gimn. ”Traian” 94,1    
102 Floarea Maria Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 90,6    
103 Floarea Ștefania-Daria Școala Gimnazială nr.1 Vulturesti 89,12    
104 Florea Briana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 94,37    
105 Florea Stefania Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 94,8    
106 Florescu Florina-Mirabela Şc. Gimn. “Nae A. Ghica”- Rucăr 70,57    
107 Florian Roberta Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 98,25    
108 Floricică Raris Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” 95,5    
109 Floroaica Irina Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 84    
110 Franghiu Ana Șc. Gim. ,,Adrian Păunescu” Pitești 83,5    
111 Frunzetti Ana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 95,5    
112 Fudulu Timeea Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 96,25    
113 Gheorghe Emanuela Sc. Gimnazial Sanda Movilă Absent    
114 Gheorghe Matei Școala Gimn. ”Ion Pillat” 79    
115 Gheorghe Robert Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 79,55    
116 Ghinea Ilinca Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 89,12    
117 Ghiold Irina Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 92,07    
118 Ghitoiu Antonia Eliza Sc. Gimn. ,,Schitu Golesti” 83,65    
119 Ghiţă Karina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 88,15    
120 Ginavar Alexandra Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 98,75    
121 Gîlcă Alexandru Marian Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 74,75    
122 Goga Sophia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87    
123 Gogiu Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 98,5    
124 Gogiu Timeea Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 96,5    
125 Gorgoi Teodora Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 92,62    
126 Grecu Ana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 91,7    
127 Guță Teodora Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 84,25    
128 Herișanu Sonia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 93    
129 Hideg Andrada Școala Gimn. ”Ion Pillat” 85,1    
130 Iacob Ion Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 82,15    
131 Ilie Antonio  Ștefan Școala Gimnazială Nr.1 Poiana Lacului 95,05    
132 Ilie Havier Andrei Școala Gimnazială nr.1 Vulturesti 92,5    
133 Ilie Maria Mihaela Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 87,15    
134 Ilie Raisa Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 97,35    
135 Ilinescu Vlad Codruț Școala Gimnazială nr.1 Vulturesti Absent    
136 Ionescu Alexia Maria Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 90    
137 Ionescu Amalia Școala Gimn. ”Traian” 89,4    
138 Ionescu Andra Școala Gimn. ”Ion Pillat” 79    
139 Ionescu Eliza-Maria Șc. Gimn. ”Marin Preda” 92,37    
140 Ionescu Ioana Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 94,87    
141 Iordache Alexia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 94,5    
142 Iordache Antonia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Absent    
143 Iordache Elena Școala Gimn. ”Ion Pillat” 81,25    
144 Iorga Ioana Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 78,5    
145 Iosifescu Alexandru Școala Gimnazială Basarab I 71,25    
146 Irimia Ana Mria Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 96,4    
147 Ivănescu Fabian Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87    
148 Jucălea Teodora Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 86    
149 Lăcustă Ilinca Școala Gimn. ”Traian” 89,25    
150 Luca Karina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Absent    
151 Lucan Ioana Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Absent    
152 Lunceanu Ștefania Școala Gimnazială Negru Vodă 81,52    
153 Manda Evelina Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 88,9    
154 Mangu Madalina Șc. Gimn. ”Marin Preda” 82,5    
155 Marghitoiu Rareş Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 92,75    
156 Maria Denisa Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 64    
157 Marin Maria-Alexandra Gimnazială Nr. 1 Costești 91,5    
158 Marin Olivia Școala Gimn. ”Ion Pillat” 94,5    
159 Marinescu Melania-Georgiana Gimnazială Nr. 1 Costești 93    
160 Matei Teodora Școala Gimn. ”Ion Pillat” 89    
161 Mazilu  Andrei Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 88    
162 Mănoiu Alexia Liceul Tehnologic Topoloveni 96    
163 Mărăscu M. Carmen- Mihaela Școala Gimnazială Ciofrîngeni Nr.1, Argeş 70,32    
164 Măruntu Ștefania Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 89    
165 Mătanie Ioana-Sorina Gimnazială Vulpești 86    
166 Medan George Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 87,15    
167 Media Maya Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 97    
168 Mihalache Grațiela Școala Gimnazială Băbana 89,5    
169 Mihăilescu C. Cosmin Sc. Primară “ Gheorghe Toma” Absent    
170 Militaru Corina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 76,75    
171 Mincu Rebeca Șc. Gimn. ”Marin Preda” 100    
172 Mirancea Irina Școala Gimnazială Alexandru Davila 86,5    
173 Miron Roberto Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 83,74    
174 Mocanu Luca Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 91    
175 Moise Adriana Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 90,75    
176 Molea Diana Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 91    
177 Mondiru Ana Maria Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 91,75    
178 Morteanu Larisa Scoala Gimnazială Regina Maria Absent    
179 Mușetoiu Octavian-Ionuț Școala Gimnazială Hârtiesti 77,5    
180 Năstase Daniela Scoala Gimnazială Sanda Movilă Absent    
181 Nastase Rareș Ioan Șc. Gimn. ”Marin Preda” 96    
182 Năstase Maria Școala Gimnazială Basarab I 88    
183 Năsturaș Diana Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 78,87    
184 Nedelea  Maria Șc. Gim. ”Nicolae Simonide” 90,87    
185 Negrescu Alis Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 96    
186 Negrescu Ioana Șc. Gim. ,,Adrian Păunescu” Pitești 84,32    
187 Negrila  Roxana Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 92,25    
188 Negulescu Maria Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 74,12    
189 Nica Ionuț-Mihai-Iulian Gimnazială Nr. 1 Costești 71,5    
190 Nicolae Medeea Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 92,5    
191 Nicu Anca Maria Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 90,45    
192 Niculescu Alessia Lic.Tehnologic Nr.1, Mărăcineni 90,9    
193 Nicuț Teodor Școala Gimnazială Basarab I 77    
194 Nițu Maria Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 83,75    
195 Nuță Maya Elena Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 77,75    
196 Oancea Maria Victoria Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 87,12    
197 Onofrei Alexandra Școala Gimn. ”Ion Pillat” 85,2    
198 Oprea Denis Andrei Sc.Gimn. Nr. 1 Pietrosani , Structura Bădești 77,5    
199 Oprea Sofia Bristena Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 73,5    
200 Oproiu Teodora Sc .Gimn. Cotesti-Godeni 75,25    
201 Pamfilie V. Bianca- Nicoleta Școala Gimnazială Ciofrîngeni Nr.1, Argeş 76,87    
202 Panait Alexia Ioana Șc. Gimn. ”Marin Preda” 85,25    
203 Pantazică Ruxandra -Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 93,25    
204 Paraschiv Andrei Școala Gimnazială Alexandru Davila 89,8    
205 Paraschiv Casian Ionuț Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 66,7    
206 Parghel  Bianca Maria Sc Gimn ,,Sf.Iacob” 90    
207 Pavel Mălina Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 95    
208 Pătraşcu Ştefania Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 88    
209 Pătrașcu Ștefania Liceul Tehnologic Topoloveni 83    
210 Păun Denisa ȘCOALA GIMNAZIALĂ BASARAB I 90,82    
211 Păunescu Tudor Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 86,37    
212 Petculescu Erika Gimnazială Nr. 1 Costești 71,4    
213 Petrescu Alexia Școala Gimn. ”Ion Pillat” 90    
214 Petrescu Denisa Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 95,5    
215 Pitoiu Andra Liceul Tehnologic Topoloveni 82,25    
216 Pîrvu  Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 82,9    
217 Pîrvulescu Teodora Ioana Școala Gimn. ”Traian” 88,75    
218 Podea Elida Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 91,72    
219 Popa Bianca Maria Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 85,25    
220 Popa Grațiela Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 89,87    
221 Popa Teodora Liceul Tehnologic Topoloveni 85,25    
222 Popescu Adnana Școala Gimnazială Alexandru Davila 94    
223 Popescu Horia Liceul Tehnologic Topoloveni 88,05    
224 Popescu Teodora Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 80,3    
225 Porojan Maria-Filofteia Școala Gimnazială ”Tudor Arghezi” 85,75    
226 Preda Andrei-Radu Școala Gimnazială Alexandru Davila 90    
227 Preda Ioana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 93,25    
228 Predescu Ştefania Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 86,95    
229 Procorodie Catalin Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 78,1    
230 Prodan Andrei Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 92,25    
231 Putanu Sara Șc. Gimn. ”Marin Preda” 83,75    
232 Radici Alexia Ioana Sc.Gimn. ,,C.D.Aricescu” 74,5    
233 Radu Alexia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 93    
234 Răboj Teodor Andrei Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 78,2    
235 Răduță Andrei Șc. Gim. ,,Nicolae Bălcescu” Pitești 91    
236 Rizescu Alessandro Șc. Gimn. ”Marin Preda” 89    
237 Robescu Cristina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 82,65    
238 Ronai Lorena Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 88,95    
239 Sandu Ionuț Cristian Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 89    
240 Sandu Matei Ştefan Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 93,65    
241 Săndulescu Vladimir Matei Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 82,25    
242 Scărlătescu Robert Gimnazială Nr. 1 Costești 80,2    
243 Simene Cristiana Şc. Gimn. “Nae  A. Ghica”- Rucăr 79,75    
244 Sîrbu Larisa Irina Șc.Gimnazială Albeștii de Argeș 81,62    
245 Smarandache Bogdan Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 82,6    
246 Soare Erika-Florentina Școala Gimnazială ”Tudor Arghezi” 91,77    
247 Soare Lorena Șc. Gim. ,,Adrian Păunescu” Pitești 84,25    
248 Soare N.A. Ana Maria Scoala Gimnaziala Nr. 1 Recea 93    
249 Sofianu Catherine Șc. Gimn.  George Stephanescu Arefu 74,4    
250 Sora Ioana Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 84,15    
251 Soroiu Adina Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 54,35    
252 Spiridon Bogdan Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 79,52    
253 Stan  Mara Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 85,25    
254 Stan Cristina Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 94,65    
255 Stan Evelyne Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 74    
256 Stan Mircea Andrei Școala Gimnazială ,,Armand Călinescu,, 81,57    
257 Stanciu Maria Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 72    
258 Stancu David Andrei Sc Gimn ,,Sf.Iacob” 67,75    
259 Stancu Elena Școala Gimnazială Alexandru Davila 89,4    
260 Stancu Monica Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 86    
261 Stancu Raisa Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 75,32    
262 Stirbu Lara Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 90,37    
263 Stoenescu Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 94,75    
264 Stoenica Diana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 84,08    
265 Stoica Bianca Școala Gimnazială Basarab I 83,55    
266 Stoica Ștefan Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 92,08    
267 Surdu Antonia Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 84,4    
268 Szczepanek Aleksandra Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” 92,1    
269 Șain Albert Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 75,5    
270 Şandru Octavian-Nicolae Şc. Gimn. “Nae  A. Ghica”- Rucăr 82,88    
271 Şerb Bianca Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 88    
272 Șerban Amalia Școala Gimnazială Alexandru Davila 81,33    
273 Șerban Bianca Ștefania Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 83,5    
274 Șerban Denisa Gabriela Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 84    
275 Șerban George Narcis Daniel Șc. Gimn. ”Marin Preda” 63,75    
276 Șerbănescu Ioana Școala Gimnazială ,,Carol I,, 94,5    
277 Șimonescu Diaconu Ruxandra Elena Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87    
278 Ștefan Eric Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 95    
279 Ștraub Carol Andrei Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” 94,75    
280 Taudor Ştefan Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” 96,62    
281 Teodorescu Mara Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 89    
282 Ticuță Alessia Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 91,5    
283 Tiucă Daria Maria Școala Gimnazială ”Theodor Aman” Câmpulung 86,4    
284 Tocariuc Elena Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 92,9    
285 Toma Daria Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 94,6    
286 Toma Mihai Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești 96,25    
287 Trandafir Sofia Maria Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 88,75    
288 Trîmbițaș Rareș Școala Gimn. ”Ion Pillat” Absent    
289 Tudan Rianna Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân 74    
290 Tudor Anca Teodora Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov 70,25    
291 Tudorică Alexandra Șc. Gim. ”Nicolae Simonide” 85,85    
292 Tudoroiu Ariana Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești 87,25    
293 Tuiu Bianca Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 88    
294 Turcu Andreea Bianca Școala Gimnazială Nr.1 Poiana Lacului 94,5    
295 Turcu Andrei Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 82,95    
296 Ţînţu Ingrid Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 100    
297 Țîrlea Maria Școala Gimnazială Vintilă Brătianu 87,35    
298 Ţuculeanu Alexandru Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti 98    
299 Udroiu Bogdan Mihai Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 81,12    
300 Vasanc Sebastian Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87,65    
301 Vasile Andrei Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 85    
302 Vasilescu Lavinia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 85,5    
303 Velescu Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 81,05    
304 Vișan Maria Alexia Sc Gimn ,,Sf.Iacob” 79,7    
305 Vișoiu Patrick Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” 86,25    
306 Vîlcescu Karina Maria Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, 83,17    
307 Vladu Paul Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 87,47    
308 Voica Andreea Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti 72,25    
309 Voican Antonia Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 83,05    
310 Voican Flavius Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 84    
311 Voicilă Maria Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti 92    
312 Voicu Anastasia Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung 93,25    
313 Voicu Daria Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” 85,5    
314 Voicu Maria-Georgiana Gimnazială Nr. 1 Costești 96    
315 Voicu Ștefania Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești 98,37    
316 Vorovenci Teodora-Nicoleta Lic.Teh.”Victor Slăvescu” Rucăr 90,15    
317 Welther Patrick Școala Gimn. ”Ion Pillat” 86,25    
318 Zanfir Cristina Paula Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” 71,87    
 
                                  ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,TUDOR ARGHEZI” PITEȘTI
   
 
       
    REPARTIZARE ELEVI
SALA 1 -parter
 
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Achimoiu Alexandru Scoala Gimnazială Basarab I Sandu Ileana
2 Ancuta Ioana Simina Sc.Gimn.,,Iordache Pacescu” Leicești Ilinca Anca Nicoleta
3 Andrei Alessandra Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” Niculae Adriana
4 Andrei Ioana  Odette Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, Ungureanu Mihaela Corina
5 Andrei Ioana Andra Sc.Gimn. Nr. 1 Pietrosani , Structura Retevoiesti Negru Petre
6 Andreian Emilia Elena Șc.Gimnazială Prof. Dr. Vasile Vasilescu Oești Popa Ionela
7 Apostol Maria -Cristina Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Proistosescu Elena
8 Arine Alesia Școala Gimnazială ,,Carol I,, Manu Petruța
9 Arsene Ștefan Școala Gimnazială Constantin Brîncoveanu Lăcătuș Irina
10 Ataseven Gabriel Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 Smaranda Anisia
11 Aurel Octavian Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” Pisică Georgeta
12 Babian Amalia Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Costache Silvia
13 Baciu Alex – Florian Școala Gimnazială ,,Armand Călinescu,, Prof. Diaconu Adriana
14 Badea Erick Ştefan Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Stoica Daniela
       
       
    SALA 2 -parter  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Badea Maria Bianca Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Rizea Minerva
Elena
2 Badea Sarah Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Lipa  Mihaela
3 Barbu Mihai- Rareș Școala Gimnazială Alexandru Davila Boteanu Ximena
4 Barbu Vanessa Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Mateescu Ana
5 Bădică Gabriel Robert Școala Gimnazială Basarab I Stanciu Lavinia
6 Bădițescu Beatrice Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Deonise Mirela
7 Bădițescu Isabela Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Deonise Mirela
8 Bădulescu Rareș Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Deonise Mirela
9 Bălașa  Teodor Școala Gimnazială Negru Vodă Manea Emilia
10 Bălănel Lavinia Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Costache Felicia
11 Băluță Bianca Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Toma Cecilia
12 Belduganu Daria Elena Școala Gimnazială ”Theodor Aman” Câmpulung Poștoacă Maria Cornelia
/Ciolan Laura Elena
13 Bentita David Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești Comanescu Diana
14 Berevoianu Alexandru Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Lemnaru Diana
15 Bloju Damian Școala Gimnazială Alexandru Davila Ionescu Alina
16 Bloju Matei Școala Gimnazială Alexandru Davila Ionescu Alina
17 Bodea Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Proistosescu Elena
       
       
    SALA 3 -parter  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Bolborea Bianca Școala Călinești Vale Vlăjoagă Cecilia
2 Bombosi Ana Maria C.N.Ped.,,Carol I” Popescu Daniela
3 Borgia Valeria Liceul Tehnologic Topoloveni Stanciu Ruxandra
4 Bratu Bianca Gimnazială Nr. 1 Costești Iancu Andreea-Dana
5 Bratu Laura Școala Gimnazială Nr. 1, Ștefănești Brichiuș Daniela
6 Briceag Ileana-Ștefania Șc. Gimn. ”Marin Preda” Ionescu Ana-Liana
7 Bucur Diana-Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Nen Ion
8 Bucur Georgiana Școala Gimn. Livezeni, Stâlpeni Lepărău Mariana
9 Bugheanu Teodor Şc. Gimnazială Broşteni -Aninoasa Bugheanu Gabriela
10 Bulgaru Andreea Alexia Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Nen Ion
11 Bunoiu Daria Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Lipa  Mihaela
12 Busuioc Carla Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Lemnaru Diana
13 Butnaru Andra Gimnazială Profesor Emil Negoiță Miroși Dobre Maria
14 Butoi Gabriel-Alexandru Şc. Gimn. “Nae A. Ghica”- Rucăr Deaconu Eugenia
15 Buță Eva Școala Gimn. ”Ion Pillat” Radu Elena
16 Caftaliu Teodor Ioan Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Stoica Daniela
17 Catanea   Andrei Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Zorlescu Madalina
       
       
    SALA 4 -parter  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Călin Maria-Alexandra Școala Gimnazială Alexandru Davila Morlova Cristina
2 Călinescu Laurențiu-Dan Școala Gimnazială Alexandru Davila Morlova Cristina
3 Căpătaru Raluca Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 Smaranda Anisia
4 Cernătescu Ștefania Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Toma Luminița
5 Chapet Ilinca Sarah Maria Șc. Gim. ,,Nicolae Bălcescu” Pitești Țîroiu Otilia
6 Chirițescu Ronelia Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti Pădurean Maria
7 Chiru Beatrice Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Popa Estera
8 Cioabă Mircea-Ionuț Școala Gimnazială Nr.1 Bîrla- Structura Mozăceni-Vale  Nasta Iulian
9 Ciotor Stefania Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Iancu Emilia
10 Ciucă Bianca Maria Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Enache Mădălina/
Vasile Mădălina
       
       
       
    SALA 5 – etajul I  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Ciucă Florentin Marian Gimnazială Nr. 1 Costești Nițu Mihaela
2 Coarnă Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Toma Cecilia
3 Cobianu Antonia Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Mateescu Ana
4 Cocea Vlad Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Lipa  Mihaela
5 Colțan Irina Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Ciobanu Sabina/
Nedelcu Roxana
6 Constantin   Casiana Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Zorlescu Madalina
7 Constantin Robert Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Haragus Valerica
8 Cornea Mara- Andreea Școala Gimn. Rădești, Stâlpeni Busuioc Crăița
9 Coţandra Diana Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Moromete Magdalena
10 Covălcescu Ana Maria Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Buhar Maria
11 Crăciun Alessia-Miriam Șc. Gimn. ”Marin Preda” Ionescu Ana-Liana
12 Cristescu Matei Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Costache Silvia
13 Crișan Maria Școala Gimn. ”Traian” Drăcman Gabriela
14 Cruceru Medeea Maria Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Rizea Minerva
Elena
15 Dascălu Răzvan Marian Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Enache Mădălina/
Vasile Mădălina
16 David Ioana Antonia Şc. Gimnazială Broşteni -Aninoasa Bugheanu Gabriela
17 Davidoiu Delia Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Manea-Dima Madalina
18 Deaconu I. Ion – Rareş Școala Gimnazială ,,Gabriel  Marinescu’’Tigveni, Argeş Deaconu Geanina- Ionela
       
    SALA 6 -etajul I  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Deaconu Stef Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Mateescu Ana
2 Deleanu Anastasia Maria Şc. Primară Goleşti-Priboaia Deleanu Monica
3 Demeter Theodor -Gabriel Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Nen Ion
4 Diaconu   Narcis Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Zorlescu Madalina
5 Diaconu Denis Gabriel Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Rizea Minerva
Elena
6 Din Alexandra Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Comănescu Diana
7 Dincă Maria Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Comănescu Diana
8 Dinică Elena Alexandra Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Rizea Minerva
Elena
9 Dinoiu I.Gabriela – Maria Școala Gimnazială Ciofrîngeni Nr.1, Argeş Poenaru Emilia
10 Dință Liviu Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” Călinescu Ionela
11 Dinulescu Alexandra Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Buhar Maria
12 Doagă Ștefania-Ioana Gimnazială Tudor Cornel Ungheni Mira Oana
13 Dobrică Miruna Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” Pătroi Luiza
14 Dragomirescu Anca Școala Gimnazială Alexandru Davila Ionescu Alina
       
    SALA 7 -etajul I  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Drăgănoaia Sibel Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Manea-Dima Madalina
2 Dulgheru Florin Gabriel Şc.gimn.,,Petre Tudose”Mălureni Baltă Emilia
3 Dumitrache Elisa Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Ciobanu Sabina/
Nedelcu Roxana
4 Dumitrache Iustin Șc. Gimn.Dobrești Chira Delia
5 Dumitrana Alexandra Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Proistosescu Elena
6 Dumitrescu Alicia Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Haragus Valerica
7 Enache Casiana Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” Berechet Daniela
8 Enache Irina Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” Stoian Raluca
9 Enăchescu Maia Alessia Sc Gimn ,,Sf.Iacob” Pastoric Irina Nicoleta
10 Enescu Cristian Scoala Gimnazială Basarab I Sandu Ileana
11 Firuță Rafael Școala Gimn. ”Traian” Iliescu Cecilia
12 Floarea Maria Școala Gimnazială Vintilă Brătianu Toma Valentina
13 Floarea Ștefania-Daria Școala Gimnazială nr.1 Vulturesti Floarea Gabriela
14 Florea Briana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Deonise Mirela
15 Florea Stefania Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Zorlescu Madalina
       
    SALA 8 -etajul I  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Florescu Florina-Mirabela Şc. Gimn. “Nae A. Ghica”- Rucăr Deaconu Eugenia
2 Florian Roberta Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 Smaranda Anisia
3 Floricică Raris Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” Niculae Adriana
4 Floroaica Irina Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Răducanu Laura
5 Franghiu Ana Șc. Gim. ,,Adrian Păunescu” Pitești Barbu Silvia
6 Frunzetti Ana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Deonise Mirela
7 Fudulu Timeea Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Ciobanu Sabina/
Nedelcu Roxana
8 Gheorghe Emanuela Sc. Gimnazial Sanda Movilă Mazilu Mihaela
9 Gheorghe Matei Școala Gimn. ”Ion Pillat” Radu Elena
10 Gheorghe Robert Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti Ion Ruxandra
11 Ghinea Ilinca Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Toma Cecilia
12 Ghiold Irina Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti Nicolae Mariana
13 Ghitoiu Antonia Eliza Sc. Gimn. ,,Schitu Golesti” Mustatea Cristina
14 Ghiţă Karina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Manea-Dima Madalina
15 Ginavar Alexandra Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Iancu Emilia
    SALA 9 -etajul I  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Gîlcă Alexandru Marian Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung Brăgărea Mariana
2 Goga Sophia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Teacă Mihaela
3 Gogiu Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Comănescu Diana
4 Gogiu Timeea Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Mateescu Ana
5 Gorgoi Teodora Școala Gimnazială Vintilă Brătianu Toma Valentina
6 Grecu Ana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Costache Silvia
7 Guță Teodora Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Costache Silvia
8 Hersanu Sinaia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Comănescu Diana
9 Hideg Andrada Școala Gimn. ”Ion Pillat” Iancu Viorica
10 Iacob Ion Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti Protopopescu Florina
11 Ilie Antonio  Ștefan Școala Gimnazială Nr.1 Poiana Lacului Popescu Andreea
12 Ilie Havier Andrei Școala Gimnazială nr.1 Vulturesti Floarea Gabriela
13 Ilie Maria Mihaela Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, Prof. Ungureanu Mihaela
14 Ilie Raisa Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Comănescu Diana
15 Ilinescu Vlad Codruț Școala Gimnazială nr.1 Vulturesti Floarea Gabriela
    SALA 10 -etajul I  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Ionescu Alexia Maria Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” Manolache Alina Irina
2 Ionescu Amalia Școala Gimn. ”Traian” Drăcman Gabriela
3 Ionescu Andra Școala Gimn. ”Ion Pillat” Oprișor Vasilica
4 Ionescu Eliza-Maria Șc. Gimn. ”Marin Preda” Ionescu Ana-Liana
5 Ionescu Ioana Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Toma Luminița
6 Iordache Alexia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Răducanu Laura
7 Iordache Antonia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Răducanu Laura
8 Iordache Elena Școala Gimn. ”Ion Pillat” Iancu Viorica
9 Iorga Ioana Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, Prof. Cîrstea Aurelia
10 Iosifescu Alexandru Școala Gimnazială Basarab I Sandu Ileana
11 Irimia Ana Mria Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Mateescu Ana
12 Ivănescu Fabian Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Răducanu Laura
13 Jucălea Teodora Școala Gimnazială Vintilă Brătianu Toma Valentina
14 Lăcustă Ilinca Școala Gimn. ”Traian” Drăcman Gabriela
15 Luca Karina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Moromete Magdalena
16 Lucan Ioana Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Haragus Valerica
17 Lunceanu Ștefania Școala Gimnazială Negru Vodă Duțu  Luminița
18 Manda Evelina Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti Nicolae Mariana
19 Mangu Madalina Șc. Gimn. ”Marin Preda” Ionescu Ana-Liana
20 Marghitoiu Rareş Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” Berechet Daniela
21 Maria Denisa Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Maria Irina
22 Marin Maria-Alexandra Gimnazială Nr. 1 Costești Nicolae Zoe-Maria
23 Marin Olivia Școala Gimn. ”Ion Pillat” Radu Elena
    SALA 11 -etajul I  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Marinescu Melania-Georgiana Gimnazială Nr. 1 Costești Nițu Mihaela
2 Matei Teodora Școala Gimn. ”Ion Pillat” Oprișor Vasilica
3 Mazilu  Andrei Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Zorlescu Madalina
4 Mănoiu Alexia Liceul Tehnologic Topoloveni Chantrel Elena
5 Mărăscu M. Carmen- Mihaela Școala Gimnazială Ciofrîngeni Nr.1, Argeş Poenaru Emilia
6 Măruntu Ștefania Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” Marinescu Clara
7 Mătanie Ioana-Sorina Gimnazială Vulpești Stănescu Violeta
8 Medan George Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti Bolocan Luminita
9 Media Maya Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” Berechet Daniela
10 Mihalache Grațiela Școala Gimnazială Băbana Stănică Elena
11 Mihăilescu C. Cosmin Sc. Primară “ Gheorghe Toma” Marinescu Gina
12 Militaru Corina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Moromete Magdalena
13 Mincu Rebeca Șc. Gimn. ”Marin Preda” Ionescu Ana-Liana
14 Mirancea Irina Școala Gimnazială Alexandru Davila Boteanu Ximena
15 Miron Roberto Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Lemnaru Diana
       
    SALA 12 -etajul I  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Mocanu Luca Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Moromete Magdalena
2 Moise Adriana Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Toteanu Narcisa
3 Molea Diana Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Ciobanu Sabina/
Nedelcu Roxana
4 Mondiru Ana Maria Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Enache Mădălina/
Vasile Mădălina
5 Morteanu Larisa Scoala Gimnazială Regina Maria Bănicescu Gavrilița
6 Mușetoiu Octavian-Ionuț Școala Gimnazială Hârtiesti Dobrin Nicoleta
7 Năstase Daniela Scoala Gimnazială Sanda Movilă Mazilu Mihaela
8 Nastase Rareș Ioan Șc. Gimn. ”Marin Preda” Ionescu Ana-Liana
9 Năstase Maria Școala Gimnazială Basarab I Sandu Ileana
10 Năsturaș Diana Școala Gimnazială Vintilă Brătianu Toma Valentina
11 Nedelea  Maria Șc. Gim. ”Nicolae Simonide” Camelia Stoica
12 Negrescu Alis Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Deonise Mirela
       
       
       
       
       
       
       
    SALA 13 -etajul I  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Negrescu Ioana Șc. Gim. ,,Adrian Păunescu” Pitești Barbu Silvia
2 Negrila  Roxana Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Zorlescu Madalina
3 Negulescu Maria Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti Pădurean Maria
4 Nica Ionuț-Mihai-Iulian Gimnazială Nr. 1 Costești Nicolae Zoe-Maria
5 Nicolae Medeea Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” Berechet Daniela
6 Nicu Anca Maria Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Vasile Mihaela
7 Niculescu Alessia Lic.Tehnologic Nr.1, Mărăcineni Costin Mădălina
8 Nicuț Teodor Școala Gimnazială Basarab I Sandu Ileana
9 Nițu Maria Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Toma Luminița
10 Nuță Maya Elena Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Chiriac Marinela
11 Oancea Maria Victoria Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung Brăgărea Mariana
12 Onofrei Alexandra Școala Gimn. ”Ion Pillat” Oprișor Vasilica
13 Oprea Denis Andrei Sc.Gimn. Nr. 1 Pietrosani , Structura Bădești Bucurel Nadia  Mariana
14 Oprea Sofia Bristena Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung Brăgărea Mariana
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    SALA 14 -etajul II  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Oproiu Teodora Sc .Gimn. Cotesti-Godeni Magureanu Magdalena
2 Pamfilie V. Bianca- Nicoleta Școala Gimnazială Ciofrîngeni Nr.1, Argeş Poenaru Emilia
3 Panait Alexia Ioana Șc. Gimn. ”Marin Preda” Chirca Gabriela
4 Pantazică Ruxandra -Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Nen Ion
5 Paraschiv Andrei Școala Gimnazială Alexandru Davila Ionescu Alina
6 Paraschiv Casian Ionuț Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Rizea Minerva
Elena
7 Parghel  Bianca Maria Sc Gimn ,,Sf.Iacob” Pastoric Irina Nicoleta
8 Pavel Mălina Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Nen Ion
9 Pătraşcu Ştefania Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Stoica Daniela
10 Pătrașcu Ștefania Liceul Tehnologic Topoloveni Stanciu Ruxandra
11 Păun Denisa Școala gimnazială Basarab I Sandu Ileana
12 Păunescu Tudor Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Costache Silvia
13 Petculescu Erika Gimnazială Nr. 1 Costești Iancu Andreea-Dana
14 Petrescu Alexia Școala Gimn. ”Ion Pillat” Oprișor Vasilica
15 Petrescu Denisa Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Ciobanu Sabina/
Nedelcu Roxana
16 Pitoiu Andra Liceul Tehnologic Topoloveni Chantrel Elena
17 Pîrvu  Maria Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Proistosescu Elena
18 Pîrvulescu Teodora Ioana Școala Gimn. ”Traian” Nițu Elisabeta
19 Podea Elida Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Răducanu Laura
20 Popa Bianca Maria Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” Manolache Alina Irina
21 Popa Grațiela Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Răducanu Laura
22 Popa Teodora Liceul Tehnologic Topoloveni Stanciu Ruxandra
23 Popescu Adnana Școala Gimnazială Alexandru Davila Ionescu Alina
24 Popescu Horia Liceul Tehnologic Topoloveni Coman Gabriela
25 Popescu Teodora Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Haragus Valerica
26 Porojan Maria-Filofteia Școala Gimnazială ”Tudor Arghezi” Radu Dorilena-Elena
27 Preda Andrei-Radu Școala Gimnazială Alexandru Davila Morlova Cristina
28 Preda Ioana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Costache Silvia
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    SALA 15 -etajul II  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Predescu Ştefania Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Niţescu Alina
2 Procorodie Catalin Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Popa Estera
3 Prodan Andrei Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Lemnaru Diana
4 Putanu Sara Șc. Gimn. ”Marin Preda” Ionescu Ana-Liana
5 Radici Alexia Ioana Sc.Gimn. ,,C.D.Aricescu” Vlad Alina
6 Radu Alexia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Teacă Mihaela
7 Răboj Teodor Andrei Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Rizea Minerva
Elena
8 Răduță Andrei Șc. Gim. ,,Nicolae Bălcescu” Pitești Țîroiu Otilia
9 Rizescu Alessandro Șc. Gimn. ”Marin Preda” Ionescu Ana-Liana
10 Robescu Cristina Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Moromete Magdalena
11 Ronai Lorena Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” Bivol Oana
12 Sandu Ionuț Cristian Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Enache Mădălina/
Vasile Mădălina
13 Sandu Matei Ştefan Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Stoica Daniela
14 Săndulescu Vladimir Matei Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Chiriac Marinela
15 Scărlătescu Robert Gimnazială Nr. 1 Costești Iancu Andreea-Dana
16 Simene Cristiana Şc. Gimn. “Nae  A. Ghica”- Rucăr Deaconu Eugenia
17 Sîrbu Larisa Irina Șc.Gimnazială Albeștii de Argeș Paraschiva Lavinia
       
    SALA 16 -etajul II  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Smarandache Bogdan Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Răducanu Laura
2 Soare Erika-Florentina Școala Gimnazială ”Tudor Arghezi” Preda Manuela
3 Soare Lorena Șc. Gim. ,,Adrian Păunescu” Pitești Barbu Silvia
4 Soare N.A. Ana Maria Scoala Gimnaziala Nr. 1 Recea Dumitrescu Elena
5 Sophian Catherine Șc. Gimn.  George Stephanescu Arefu Gherasim Aurora
6 Sora Ioana Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” Berechet Daniela
7 Soroiu Adina Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Iancu Emilia
8 Spiridon Bogdan Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, Prof. Cîrstea Aurelia
9 Stan  Mara Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Zorlescu Madalina
10 Stan Cristina Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Mateescu Ana
11 Stan Evelyne Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Proistosescu Elena
12 Stan Mircea Andrei Școala Gimnazială ,,Armand Călinescu,, Prof. Diaconu Adriana
13 Stanciu Maria Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Costache Silvia
14 Stancu David Andrei Sc Gimn ,,Sf.Iacob” Pastoric Irina Nicoleta
15 Stancu Elena Școala Gimnazială Alexandru Davila Ionescu Alina
16 Stancu Monica Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Iancu Emilia
17 Stancu Raisa Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Toma Luminița
18 Stirbu Lara Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Mateescu Ana
    SALA 17 -etajul II  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Stoenescu Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Comănescu Diana
2 Stoenica Diana Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Iancu Emilia
3 Stoica Bianca Școala Gimnazială Basarab I Sandu Ileana
4 Stoica Ștefan Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” – Structură Nr. 2 Smaranda Anisia
5 Surdu Antonia Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Costache Silvia
6 Szczepanek Aleksandra Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Iancu Emilia
7 Șain Albert Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” Călinescu Ionela
8 Şandru Octavian-Nicolae Şc. Gimn. “Nae  A. Ghica”- Rucăr Deaconu Eugenia
9 Şerb Bianca Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti Protopopescu Florina
10 Șerban Amalia Școala Gimnazială Alexandru Davila Voicu Georgica
11 Șerban Bianca Ștefania Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, Prof. Ungureanu Mihaela
12 Șerban Denisa Gabriela Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Rizea Minerva
Elena
13 Șerban George Narcis Daniel Șc. Gimn. ”Marin Preda” Chirca Gabriela
14 Șerbănescu Ioana Școala Gimnazială ,,Carol I,, Porf. Manu Petruța
15 Șimonescu Diaconu Ruxandra
Elena
Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Teacă Mihaela
16 Ștefan Eric Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Comănescu Diana
17 Ștraub Carol Andrei Șc. Gim. ,,T. Vladimirescu” Manolache Alina Irina
    SALA 18 -etajul II  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Taudor Ştefan Şcoala Gimnazială “George Topîrceanu” Niculae Adriana
2 Teodorescu Mara Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Moromete Magdalena
3 Ticuță Alessia Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti Pădurean Maria
4 Tiucă Daria Maria Școala Gimnazială ”Theodor Aman” Câmpulung Poștoacă Maria Cornelia/
Ciolan Laura Elena
5 Tocariuc Elena Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Ciobanu Sabina/
Nedelcu Roxana
6 Toma Daria Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Comănescu Diana
7 Toma Mihai Șc. Gimn. „Mihai Eminescu” Pitești Costache Felicia
8 Trandafir Sofia Maria Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Chiriac Marinela
9 Trîmbițaș Rareș Școala Gimn. ”Ion Pillat” Radu Elena
10 Tudan Rianna Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Lemnaru Diana
11 Tudor Anca Teodora Școala Gimnazială “Virgil Calotescu” Bascov Rizea Minerva
Elena
12 Tudorică Alexandra Șc. Gim. ”Nicolae Simonide” Camelia Stoica
13 Tudoroiu Ariana Șc. Gimn. „I.L.Caragiale” Pitești Vlăduță Gabriela
14 Tuiu Bianca Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, Prof. Cîrstea Aurelia
15 Turcu Andreea Bianca Școala Gimnazială Nr.1 Poiana Lacului Popescu Andreea
16 Turcu Andrei Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Teacă Mihaela
17 Ţînţu Ingrid Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti Nicolae Mariana
       
       
    SALA 19 -etajul II  
                 Olimpiada de limba și literatura română, clasa a IV-a, faza județeană, 06 aprilie 2019
       
Nr.
crt.
Nume și prenume elev Școala de proveniență Profesor
îndrumător
1 Țîrlea Maria Școala Gimnazială Vintilă Brătianu Toma Valentina
2 Ţuculeanu Alexandru Scoala Gimnaziala Mircea Eliade Pitesti Bolocan Luminita
3 Udroiu Bogdan Mihai Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Stoica Daniela
4 Vasanc Sebastian Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Comănescu Diana
5 Vasile Andrei Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Deonise Mirela
6 Vasilescu Lavinia Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Toma Cecilia
7 Velescu Ioana Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Toma Cecilia
8 Vișan Maria Alexia Sc Gimn ,,Sf.Iacob” Pastoric Irina Nicoleta
9 Vișoiu Patrick Sc. Gimn.,,Oprea Iorgulescu” Călinescu Ionela
10 Vîlcescu Karina Maria Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân,, Prof. Panțuroiu Gheorghe
11 Vladu Paul Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Răducanu Laura
12 Voica Andreea Liceul Tehnologic “Petre Ionescu Muscel” Domneşti Protopopescu Florina
13 Voican Antonia Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung Brăgărea Mariana
14 Voican Flavius Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Maria Irina
15 Voicilă Maria Şc. Gimn. “Ion Minulescu” Piteşti Moromete Magdalena
16 Voicu Anastasia Şcoala Gimn. „Nanu Muscel” Câmpulung Boncoi Daniela
17 Voicu Daria Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” Pisică Georgeta
18 Voicu Maria-Georgiana Gimnazială Nr. 1 Costești Iancu Andreea-Dana
19 Voicu Ștefania Șc. Gim. ,, Matei Basarab” Pitești Toma Cecilia
20 Vorovenci Teodora-Nicoleta Lic.Teh.”Victor Slăvescu” Rucăr Lixăndroiu Georgeta
21 Welther Patrick Școala Gimn. ”Ion Pillat” Radu Elena
22 Zanfir Cristina Paula Liceul Teoretic “Iulia Zamfirescu” Buhar Maria
 
 
 
Sinteza principalelor elemente cuprinse în calendarul și în metodologia pentru înscrierea copiilor în învăţământul primar în anul şcolar 2019 – 2020
CINE SE POATE ÎNSCRIE ÎN CLASA PREGĂTITOARE?
 
Copiii care împlinesc vârsta de 6 ani până la 31 august 2019, inclusiv.
La solicitarea părinţilor, copiii care împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie – 31 decembrie 2019, inclusiv, dacă evaluarea dezvoltării psihosomatice atestă pregătirea pentru parcurgerea cu succes a clasei pregătitoare.
Orice altă situaţie va fi rezolvată de către inspectoratele şcolare, în interesul educaţional al elevului şi în conformitate cu cadrul legal.
UNDE ŞI CUM SE REALIZEAZĂ EVALUAREA PSIHOSOMATICĂ A COPIILOR?
 
Evaluarea dezvoltării psihosomatice a copiilor se efectuează sub coordonarea Centrului Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională/Centrului Municipiului București de Resurse și Asistență Educațională (CJRAE/CMBRAE).
Evaluarea se face atât la sediul CJRAE/CMBRAE, cât şi în diferite centre din judeţ/municipiul Bucureşti, cu prioritate în grădiniţe.
Evaluarea se efectuează în perioada 26 februarie – 20 martie 2019.
Evaluarea se realizează de către personalul de specialitate al CJRAE/CMBRAE, personal de specialitate din alte instituţii/unităţi, precum şi de medici şcolari sau medici de familie, acolo unde este necesar.
 
Prima etapă de înscriere computerizată în clasa pregătitoare anul şcolar 2019 – 2020, va fi în perioada 4 martie – 22 martie 2019, după următorul program:
 
Luni –vineri:  8,00
 
Art. 14. – (2) Părintele depune, in momentul completării cererii-tip de înscriere la unitatea de învățământ sau, după caz, în momentul validării acesteia(pentru cei care completează cererea on-line), o fotocopie a actului de identitate propriu si o fotocopie a certificatului de naștere al copilului. Copiile sunt certificate conform cu originalul de către secretariatul unității de învatamant, pe baza documentelor originale.

 

Repartiție elevi – Dragobete III

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN DE ABILITATI PRACTICE “DRAGOBETELE”-24.02.2019

SALA 1-ETAJUL AL II-LEA

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
1. ARMEANCA RALUCA PREG. SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” PANTAZEANU LAVINIA
2. BADEA PATRICK PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
3. BĂDIŢĂ ALBERT MIHAI PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
4. BĂRBULESCU ANDREEA PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
5. BOBOCESCU SARAH PREG. SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” PANTAZEANU LAVINIA
6. BURCIU AMALIA PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA

7. CÂRLEA DARIA PREG. SC. GIMN. „I.L. CARAGIALE” MITU GEORGETA

TUDOR CLAUDIA

8. CÂRSTEA ANDREI KLAUSS PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
9. CHIVU IASMINA PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
10. CÎRSTEA CARLA MARIA PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
11. COMAN CARINA GABRIELA PREG. SC. GIMN. „ION MINULESCU” DINESCU RODICA
12. CONSTANTIN IRINA PREG. SC. GIMN. „I.L. CARAGIALE” MITU GEORGETA

TUDOR CLAUDIA

13. DĂNOIU ŞTEFANIA PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
14. DĂNOIU ŞTEFANIA PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
15. ENESCU NATALIA PREG. SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” LANGA CRISTINA
16. ERBASU DENISA PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
17. FIRU DARIA PREG. SC. GIMN. „I.L. CARAGIALE” MITU GEORGETA

TUDOR CLAUDIA

18. IACOBESCU ALEXANDRU CĂTĂLIN PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
19. IORDACHE DAVID PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
20. MARICA IULIANA ANCA PREG. SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” BĂBUŞI MARIANA
21. MORARU ALINA PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BADEA DENISA
22. NAIDIN NIKOLAS ADRIAN PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA
23. NEDELCUŢĂ EVA PREG. SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” BĂBUŞI MARIANA
24. NICOLAE ALESIA PREG. SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” LANGA CRISTINA
25.

RĂDUCU ANDREI PREG. SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” POPESCU LILIANA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN DE ABILITATI PRACTICE “DRAGOBETELE”-24.02.2019

SALA 2-ETAJUL AL II-LEA

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
1. ARGESEANU ALEXANDRA MARIA I SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” ZAMFIR FLORENTINA
2. BĂDÎRCEA MIRUNA I SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
3. CEAPOTĂ ALEXANDRA I SC. GIMN. „MATEI BASARAB” POPA MIHAELA
4. DAVID MĂDĂLINA I SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
5. DRAGOMIR MIRUNA I SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
6. GANGONE MARIA I SC. GIMN. „MATEI BASARAB” POPA MIHAELA
7. IONESCU NICOLETA I SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
8. MATEI BIANCA I SC. GIMN. „MATEI BASARAB” POPA MIHAELA
9. NAIDIN ALESSIA I SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
10. NAIDIN MARIA I SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” BENGA MIRELA
11. PETRE DARIA I SC. GIMN. „ION MINULESCU” ZAMFIR FLORIN
12. POENARU CRISTINA MARIA I SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” ZAMFIR FLORENTINA
13. ŞERBĂNESCU MIRUNA I SC. GIMN. „ION MINULESCU” ZAMFIR FLORIN

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN DE ABILITATI PRACTICE“DRAGOBETELE”-24.02.2019

SALA 3-ETAJUL I

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
1. CHIRAN MARIA A II-A SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” VIŞAN NICULINA
2. CIOBANU DANIELA A II-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” DASCĂLU LUMINIŢA
3. CIOCÂRLAN ALEXANDRA A II-A SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” VIŞAN NICULINA
4. CISMARU RAISSA A II-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA
5. COJOCARU ELENA A II-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” DASCĂLU LUMINIŢA
6. CONSTANTIN KARINA A II-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA
7. FRÎNCU RAISA A II-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA
8. ILIE MARIA A II-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” DASCĂLU LUMINIŢA
9. MUSOIU RUXANDRA A II-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA
10. PULPĂ BOGDAN A II-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA
11. VLADU KARINA A II-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MIRCEA GEORGIANA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN DE ABILITATI PRACTICE “DRAGOBETELE”-24.02.2019

SALA 4-ETAJUL I

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
1. ANDREI ANDREEA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
2. CĂLUGĂROIU DENISA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
3. CERNEA TEODORA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
4. CIOBANU CĂTĂLINA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
5. CRÎNGUŞ ANA MARIA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
6. CRUCERU REBECA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
7. DATCU TATIANA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
8. DOBRICĂ ANA MARIA A III-A SC. GIMN. „I.L. CARAGIALE” POPA ANCA

TOMOIU IOANA

9. DRĂGUŞIN ALEXANDRA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” MARCU VASILICA
10. FLOREA DENISA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
11. GHERASIM  IANIS A III-A SC. GIMN. „I.L. CARAGIALE” CRINU GEORGIANA

CIOLPAN ADELA

12. IONICĂ XENIA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
13. PARTENE REBECA ANDREEA A III-A SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” ZMĂRĂNDESCU SOFIA
14. POPESCU ALEXANDRA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
15. SERBAN IOANA A III-A SC. GIMN. „I.L. CARAGIALE” CRINU GEORGIANA

CIOLPAN ADELA

16. STOICA ANITA A III-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” IONESCU ŞTEFANIA
17. ŞERBAN GIOARSĂ  ALEXANDRA A III-A SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” ZMĂRĂNDESCU SOFIA
 
   

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TUDOR ARGHEZI” PITEŞTI

CONCURSUL JUDEŢEAN DE ABILITATI PRACTICE “DRAGOBETELE”-24.02.2019

SALA 5-ETAJUL I

NR. CRT. NUMELE  SI  PRENUMELE  ELEVULUI CLASA SCOALA  DE  PROVENIENTA CADRU  DIDACTIC INDRUMATOR
1. BARBU ERICA IOANA A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
2. CONSTANTIN ANDRA A IV-A SC. GIMN. „D. RĂDULESCU”, OARJA PRODAN NADIA
3. DENUŢĂ IASMINA A IV-A SC. GIMN. „MIRCEA ELIADE” BOLOCAN LUMINIŢA
4. DINA RIANA A IV-A SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” PROISTOŞESCU ELENA
5. FRÎNCU ARIANA GEORGIANA A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
6. GOGONCEA MARIA ALINA A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
7. GRAURE ROBERTA A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA
8. ILIE DAVID A IV-A SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” PROISTOŞESCU ELENA
9. LINCAN ARIANA A IV-A SC. GIMN. „MIRCEA ELIADE” BOLOCAN LUMINIŢA
10. MIHAI ANA MARIA A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA
11. POPA CARLA GABRIELA A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” RADU DORILENA
12. PREDUŢOIU ANDREI MĂDĂLIN A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
13. RADU RAISA A IV-A SC. GIMN. „D. RĂDULESCU”, OARJA PRODAN NADIA
14. SANDU MARIA ALEXANDRA A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
15. SOARE ERIKA FLORENTINA A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
16. STĂNICĂ CIPRIAN MIHAI A IV-A SC. GIMN. „TUDOR ARGHEZI” PREDA MANUELA
17. ŢEŢU OTILIA A IV-A SC. GIMN. „MIHAI EMINESCU” NIŢESCU ALINA

 

Școala noastră organizează Ziua Porților Deschise pentru preșcolari în data de 27 februarie. Vă așteptăm cu drag!

 
 
 
 
 
 
 

 

INVITAȚIE
 
            Școala Gimnazială “Tudor Arghezi” invită toți elevii, profesorii și părinții la serbarea în cinstea Centenarului Marii Uniri.
          Serbarea va avea loc la Palatul Copiilor, în data de 28. 11. 2018, ora 17:00.
          Din cuprins: recitări, cântece, dansuri populare.
          LA MULȚI ANI, ROMÂNIA! LA MULȚI ANI, ROMÂNI!
                                                Director, prof. Liviu Popa

ORARUL CLASELOR PREGĂTITOARE I– IV

AN ȘCOLAR 2018-2019

Clasa pregătitoare A – prof. înv. primar, Badea Denisa-Emanuela

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 CLR CLR CLR CLR CLR
2 MEM MEM MEM MEM DP
3 Religie AVAP MM DP Ed. fizică
4 MM AVAP Limba engleză Ed. fizică  

Clasa pregătitoare B – prof. înv. primar, Popescu Liliana-Nicoleta

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 DP CLR Limba engleză CLR DP
2 CLR MEM Ed.fizică Religie CLR
3 MEM AVAP CLR MEM MEM
4 Ed. fizică AVAP MM MM  
5 Consiliere        

Clasa a I-a Aprof. înv. primar, Benga Georgeta-Mirela

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 CLR Ed. fizică CLR MEM MEM
2 CLR CLR CLR CLR(Lectura) DP
3 MEM CLR Ed. fizică AVAP MM
4 AVAP MEM MM Religie Limba engleză

Clasa a I-a B – prof. înv. primar, Vasile Roxana-Nicoleta

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 CLR CLR CLR CLR MEM
2 CLR Ed. fizică CLR MEM CLR
3 DP AVAP MEM Religie MM
4 MEM MM AVAP Ed. fizică Limba engleză

Clasa a II-a A – prof. înv. primar, Dascălu Adriana-Luminița

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 AVAP CLR Ed. fizică CLR CLR
2 AVAP MEM Religie Ed. fizică MEM
3 CLR(Lectura) MEM MEM MEM Limba engleză
4 DP MM CLR CLR MM
5     Consiliere    

Clasa a II-a B – prof. înv. primar, Mircea Georgiana

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 Ed. fizică MEM CLR MEM Limba engleză
2 CLR CLR CLR CLR(Lectura) Ed. fizică
3 MEM CLR MEM AVAP MEM
4 DP Religie MM AVAP MM
5   Consiliere      

Clasa a III-a Aprof. înv. primar, Ionescu Ștefania-Elena

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 Limba română Limba română Limba română Matematică Lb. rom.(Lectura)
2 Matematică Matematică Matematică Limba română Informatică opț.
3 Ed. fizică Muzică Limba engleză Științe Lb. engleză
4 AVAP     Ed.civică Religie Joc și mișcare Ed.fizică
5 AVAP        

 Clasa a III-a B – prof. înv. primar, Marcu Vasilica

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 Limba engleză Limba română Limba română Limba română Ed. fizică
2 Limba română Matematică Matematică Matematică Lb.rom.(Lectura)
3 Matematică AVAP Informatică Ed. fizică Științe
4 Religie Joc și mișcare Ed. civică AVAP MM
5         Limba engleză

 Clasa a IV-a A – prof. înv. primar, Radu Dorilena-Elena

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 Ed. civică Limba engleză Limba română Religie Limba engleză
2 Limba română Limba română Matematică Limba română Lb.rom.(Lectura)
3 Matematică Matematică Georgafie Matematică Istorie
4 MM Ed. fizică Ed. fizică Științe Informatică
5 Joc și mișcare Consiliere   AVAP  

Clasa a IV-a B – prof. înv. primar, Preda Manuela

Ora Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 Geografie Limba română Limba engleză Limba română Informatică
2 Ed. fizică Matematică Limba română Matematică Limba engleză
3 Limba română Religie Matematică Istoria AVAP
4 Matematică Joc și mișcare Ed. civică Muzica Limba română
5 Științe   Ed. fizică    

DIRECTOR,

Prof. LIVIU POPA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,TUDOR ARGHEZI”                                                                                    AVIZAT,

AN ŞCOLAR 2018/2019                                                                                                                    DIRECTOR,

Prof. Liviu POPA

L  U  N  I

CLASA

          ORA

V A V B VI A VI B VII A VII B VIII A VIII B
 

800 – 900

MATE

Boloajă

GERM

Vuță

FIZ

Marinescu

FR

Preda C

ROM

Tican

ROM

Porojan

ENG

Bobleagă

REL

Surdu

 

900 -1000

ROM

Porojan

FR

Preda C

ROM

Tican

MATE

Diaconescu

ED.FIZ

Tudor

MATE

Boloajă

FIZ

Marinescu

ENG

Bobleagă

 

1000 -1100

GERM

Vuță

ROM

Porojan

MATE

Boloajă

FIZ

Marinescu

ENG

Bobleagă

FR

Preda C

ROM

Tican

MATE

Diaconescu

 

1100 -1200

ED.FIZ

Tudor

MATE

Diaconescu

DIRIG

Tican

ROM

Porojan

FR

Preda C

BIO

Stroie

MATE

Boloajă

IST

Demergian

 

1200 -1300

ENG

Bobleagă

ENG

Vuță

IST

Demergian

ED.TEHN

Popa

DIRIG

Surdu

FIZ

Marinescu

ED.FIZ

Tudor

BIO

Stroie

 

1300 -1400

    ENGL

Bobleagă

GERM

Vuță

BIO

Stroie

REL

Surdu

IST

Demergian

ED.FIZ

Tudor

 

1400 – 1500

               

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,TUDOR ARGHEZI”                                                                                    AVIZAT,

AN ŞCOLAR 2018/2019                                                                                                                    DIRECTOR,

Prof. Liviu POPA

M  A  R  Ț  I

CLASA

          ORA

V A V B VI A VI B VII A VII B VIII A VIII B
 

800 – 900

ENG

Bobleagă

MUZ

Ghighilă

INFO

Chipuc

GEO

Bădescu

MATE

Boloajă

ROM

Porojan

CHIM

Ion

ROM

Tican

 

900 -1000

INFO

Chipuc

GEO

Bădescu

MATE

Boloajă

ENG

Bobleagă

IST

Demergian

DIRIG

Porojan

ROM

Tican

CHIM

Ion

 

1000 -1100

ROM

Porojan

IST

Demergian

MUZ

Ghighilă

ED.FIZ

Stan

ROM

Tican

CHIM

Ion

MATE

Boloajă

GEO

Bădescu

 

1100 -1200

MATE

Boloajă

ROM

Porojan

ROM

Tican

MUZ

Ghighilă

CHI

Ion

GEO

Bădescu

C.CIV

Demergian

ENG

Bobleagă

 

1200 -1300

ED.TEH

Popa

ED.FIZ

Tudor

REL

Surdu

INFO

Chipuc

FIZ

Baltac

MUZ

Ghighilă

GEO

Bădescu

DIRIG

Bobleagă

 

1300 -1400

MUZ

Ghighilă

INFO

Chipuc

ENG

Bobleagă

DIRIG

Stan

GEO

Bădescu

ED.FIZ

Tudor

REL

Surdu

FIZ

Baltac

 

1400 – 1500

               

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,TUDOR ARGHEZI”                                                                                    AVIZAT,

AN ŞCOLAR 2018/2019                                                                                                                  DIRECTOR,

Prof. Liviu POPA

M  I  E  R  C  U  R  I

CLASA

          ORA

V A V B VI A VI B VII A VII B VIII A VIII B
 

800 – 900

MATE

Boloajă

MATE

Diaconescu

FR

Preda C

ROM

Porojan

INFO

Minescu

ED.TEH

Popa

ROM

Tican

C.CIV

Demergian

 

900 -1000

IST

Demergian

ROM

Porojan

MATE

Boloajă

BIO

Mitrică

ROM

Tican

FR

Preda C

INFO

Minescu

MATE

Diaconescu

 

1000 -1100

ROM

Porojan

FR

Preda C

BIO

Stroie

MATE

Diaconescu

BIO

Mitrică

MATE

Boloajă

IST

Demergian

ROM

Tican

 

1100 -1200

BIO

Stroie

ED.TEH

Popa

ED.FIZ

Tudor

FR

Preda C

MATE

Boloajă

ROM

Porojan

FR

Vâlcea

LAT

Tican

 

1200 -1300

FR

Preda C.

BIO

Stroie

FIZ

Marinescu

REL

Surdu

ED.FIZ

Tudor

INFO

Minescu

ENG

Bobleagă

FR

Vâlcea

 

1300 -1400

REL

Surdu

DIRIG

Stroie

ED.TEH

Popa

ENG

Bobleagă

FR

Preda C

ED.FIZ

Tudor

FIZ

Marinescu

INFO

Minescu

 

1400 – 1500

               

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,TUDOR ARGHEZI”                                                                                    AVIZAT,

AN ŞCOLAR 2018/2019                                                                                                                  DIRECTOR,

Prof. Liviu POPA

J  O  I

CLASA

        ORA

V A V B VI A VI B VII A VII B VIII A VIII B
 

800 – 900

IST

Demergian

ROM

Porojan

ROM

Tican

ED.FIZ

Stan

MUZ

Chircioagă

ENG

Bobleagă

MATE

Boloajă

MATE

Diaconescu

 

900 -1000

ED.FIZ

Tudor

MATE

Diaconescu

DES

Fluturel

BIO

Mitrică

ENG

Bobleagă

MATE

Boloajă

ROM

Tican

IST

Demergian

 

1000 -1100

ROM

Porojan

IST

Demergian

GEO

Mustață

MATE

Diaconescu

MATE

Boloajă

BIO

Mitrică

ED.FIZ

Tudor

ROM

Tican

 

1100 -1200

GEO

Mustață

DES

Fluturel

MATE

Boloajă

ROM

Porojan

ED.TEH

Popa

IST

Demergian

LAT

Tican

FIZ

Baltac

 

1200 -1300

DIRIG

Boloajă

REL

Surdu

ED.FIZ

Tudor

FIZ

Marinescu

FIZ

Baltac

C.CIV

Demergian

FR

Vâlcea

MUZ Chircioagă

DES Fluturel

 

1300 -1400

        REL

Surdu

FIZ

Marinescu

MUZ Chircioagă

DES Fluturel

FR

Vâlcea

 

1400– 1500

               

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,TUDOR ARGHEZI”                                                                                    AVIZAT,

AN ŞCOLAR 2018/2019                                                                                                                  DIRECTOR,

Prof. Liviu POPA

V  I  N  E  R  I

CLASA

          ORA

V A V B VI A VI B VII A VII B VIII A VIII B
 

800 – 900

ED.SOC

Biculescu

ROM

Porojan

FR

Preda C

ED.SOC

Demergian

ROM

Tican

ENG

Bobleagă

MATE

Boloajă

CHIM

Ion

 

900 -1000

FR

Preda C

ED.SOC

Biculescu

GERM

Vuță

IST

Demergian

MATE

Boloajă

ROM

Porojan

DIRIG

Tudor

ROM

Tican

 

1000 -1100

MATE

Boloajă

ENG

Vuță

ROM

Tican

ROM

Porojan

MATE

Boloajă

BIO

Stroie

GEO

Bădescu

MATE

Diaconescu

 

1100 -1200

ROM

Porojan

MATE

Diaconescu

BIO

Stroie

DES

Fluturel

BIO

Stroie

MATE

Boloajă

ED.TEH

Popa

GEO

Bădescu

 

1200 -1300

DES

Fluturel

ED.FIZ

Tudor

ED.SOC

Demergian

MATE

Diaconescu

C.CIV

Demergian

DES

Fluturel

CHIM

Ion

ED.TEH

Popa

 

1300 -1400

        CHIM

Ion

ED.TEH

Popa

BIO

Stroie

ED.FIZ

Tudor

 

1400 – 1500

               

                                  

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „TUDOR ARGHEZI”, PITEŞTI

Oferta educaţională

Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi ”, Piteşti şcolarizează copii, cu vârsta între 3 şi 14 ani, pentru :
a) învățământ preşcolar: grupa mică, grupa mijlocie, grupa mare;
b) învăţământ primar : clasa pregătitoare şi clasele I-IV;
c) învăţământ gimnazial : clasele V-VIII

Pentru anul şcolar 2017-2018, conform planului de şcolarizare aprobat prin hotărârea Consiliului de administraţie, oferta de şcolarizare pentru clasele de început este :
2 clase pregătitoare;
2 clase I;
2 clase a V-a;

De asemenea, pentru anul şcolar 2017-2018, dispunem de locuri libere pentru grupele/clasele care nu sunt la început de ciclu şcolar. Locurile în aceste clase se ocupă prin transfer şcolar, conform informaţiilor suplimentare oferite direct de către serviciul secretariat.

Oferta curriculară

Oferta curriculară urmăreşte ca în fiecare an şcolar să se folosească cu randament maxim resursele umane şi materiale în scopul de a răspunde nevoilor şi intereselor elevilor şi părinţilor, prin:
• existenţa unui curriculum nucleu aplicat creativ, conform metodologiei în vigoare;
• programe CDŞ elaborate de cadrele didactice în funcţie de opţiunile elevilor
• aplicarea unor strategii adecvate nivelului elevilor şi a unui demers didactic informativ-formativ;
• pregătirea suplimentară a elevilor pentru examene, concursuri, olimpiade;
• desfăşurarea unor activităţi extracurriculare atractive.

Şcoala Gimnazială “Alexandru Ioan Cuza “ are o ofertă educaţională diversificată şi de calitate care să asigure atingerea standardelor de învăţare şi promovare a valorilor europene într-un climat de siguranţă fizică şi psihică.

• O gamă largă de activităţi şcolare şi extraşcolare pot valorifica şi dezvolta talentele şi interesele specifice elevilor şi vor contribui esenţial la formarea lui ca personalitate echilibrată şi armonioasă, capabilă să trăiască într-o lume modernă şi polivalentă.
• Profesori tineri, harnici, competenţi;
• Clase şi laboratoare modernizate

Pentru anul şcolar 2018-2019 şcoala noastră organizează o etapă de preinscrieri 1oct.-1feb. pentru Clasa Pregătitoare. În acest sop învăţătoarele Badea Denisa (IV A) şi Popescu Liliana (IVB) invită preşcolarii la activităţi comune cu şcolarii.

Pentru preînscrieri şi detalii vă rugăm să vă adresaţi secretariatului şcolii, tel.0248 216 990.


RECOMANDĂRI PENTRU PĂRINŢII DE BOBOCEI

1. Păstrati-vă calmul, nu toţi copiii scriu la fel de frumos ca fiul/fiica vecinei.

2.Cumpăraţi multe caiete, veţi rupe mai multe foi decât va scrie cel mic 🙂 pentru a-i păstra o bună imagine de sine.

3.Aveţi întotdeuna un penar sau mai multe de rezervă – ca să le găsiţi în graba de dimineaţă pentru că celălalt se află la şcoală, uitat în bancă.

4.Pregătiţi-vă sufleteşte pentru muuuultee lucruri mari uitate la şcoală (de la căciuli până la genţi).

5.Asiguraţi-vă că, atunci când a ieşit pe uşă, copilul avea ghiozdanul la el. S-ar putea să realizaţi ca aţi plecat fără ghiozdan doar atunci când deja aţi intrat pe uşa clasei.

6.Lipiţi orarul pe peretele camerei copilului cât mai sus, el oricum nu ştie să citească şi dacă ştie îşi va pune oricum toate cărţile în geantă, inclusiv pe cele de ieri.

7.Nu îi puneţi la pachet alimente care curg, s-ar putea să le gasiţi pe caiete si pe cărţi.

8. E mai bine să aibă uniformă,o pereche de pantaloni nouă se învecheşte la scoală după ce mult o săptămână.

9.Nu uitaţi că orice notă e o notă şi copilul se bucură pentru ea până învaţă să facă diferenţa.

10.Nu îi cereţi unui copil care deja ştie şi face lucruri să facă şi mai multe, îi trebuie timp pentru a demonstra tot ceea ce ştie deja să facă.

11.Nu întrebaţi copilul ce a făcut la şcoală, de obicei copiii stau şi învăţătoarea munceşte :), eventual întrebaţi ce a făcut învăţătoarea sau ce au facut alţi copii.

12.Nu conduceţi copilul până în clasă, s-ar putea să îşi dorească să demonstreze că poate şi singur să ajungă de la intrarea în şcoală până la uşa clasei.

13.Etichetaţi tot ce are el, în clasele de boboci toate sunt ale tuturor şi nimeni nu mai ştie al cui este, de obicei învăţătoarea face pe detectivul pentru a descoperi sau se transmite cazul mai departe la şedinţa cu părinţii.

14.VĂ ROG, dragi părinţi de bobocei vorbareţi, reduceţi la jumătate mulţimea întâmplărilor pe care le povestesc acasă copiii, multe dintre ele se întâmplă în imaginaţia lor.

15.VĂ ROG, dragi părinţi de bobocei mai tăcuţi, înmulţiţi cu doi întâmplările povestite de copiii, se întâmplă multe în 4 ore de şcoală.

16.Nu întrebaţi nimic învăţătoarea după orele de curs la clasele mici, s-ar putea ca raspunsul să fie un mormăit indescifrabil cel putin inca doua ore după ce furtuna a trecut 🙂

17.Aveţi încredere în învăţătorii noştri, sunt supereroi, reuşesc să înveţe copiii să facă o mulţime de lucruri şi între timp pot să: îi şteargă la năsuc, să îi încheie la şireturi şi la curea, să îi şteargă de cerneală pe bărbiţă şi pe mânuţe, să le dea şi să mănânce, să îi consoleze că le e prea dor de părinţi, să îi împace când au câte un conflict cu ceilalţi, să îi ducă şi să îi aducă la/de la toaletă, să se joace cu ei când se plictisesc.

SUCCES !!!!!

DIRECTOR,
Prof. LIVIU POPA


Decalog pentru părinții elevilor de clase primare:
 
Citiți până la final:
 
1.Orele încep la ora 8. Fix. Dacă orele încep la ora 8 fix, elevii trebuie să fie în clasă la ora 7.50. Nu la 7.15.
 
2.Verificaţi la intrarea în școală dacă elevul are ghiozdanul și uniforma în dotare. (și mâncare, că nu avem serviciu de catering matinal).
 
3. Etichetați toate hăinuțele. Mai sunt încă cel puțin 20 de aceeași mărime și model. Nu e de ajuns să prindeți doar un ac de siguranță pe interior. Cel puțin 10 procedează la fel.
 
4. Țineți minte cu ce pulover a plecat fetița pentru a-i transmite tatălui în caz că vine el s-o ia. Dacă e bordo, atunci va trebui să i-l pozați, că sigur va veni cu unul kaki acasă. 
 
5. Despărțirile matinale de copii sunt doar pentru 4 ore. N-o să vă fie dor. E de ajuns o singură îmbrățișare! 
 
6. Nu întrebați copilul la prânz “Ce ai făcut la școală? ” Sigur nu veți primi alte răspunsuri în afară de “M-am jucat ” sau “Nimic” sau “Am scris”.
 
7. Nu întrebați învățătorul “Ce ați făcut azi ?”El poate crede că îl întrebați ce a făcut el, nu va avea timp să povestească, dvs. aşteptati să vă spună despre copil, el n-ar face-o că ar da idei de întrebări altor 20. S-ar putea să vă povestească. Cu detalii. (ca asa sunt învăţătorii, vorbăreţi) S-ar putea să regretați. Nu pentru că nu vă place ce vă spune, ci că vă grăbiți. Mai bine vă programați la o consultație. Vă va povesti o oră doar lucruri despre copilul dvs. Pe unele dintre ele le știți deja.
 
8. Apreciati mereu lucrările pe care vi le arată copilașii. Nu uitați că nu sunt pictori, nici arhitecți. Astfel, exersați actoria. (Nu uitați de zâmbet!).
 
9. Ascultați tot ce vă povestește copilul. Credeți 50%. Maximum. Restul-reprezintă adevărurile lui subiective. Doar ale lui. (Deși “s-au sugrumat”, “călcat în picioare”, sunt toți teferi.)
 
10. NOTTA BENE: Dacă “AȘA A SPUS DOAMNA ” , nu contraziceți copilul. El știe mai bine ce a spus doamna. A fost în clasă, a auzit. El mai știe că doamna nu i-ar face rău, că nu-l nedreptățeste, că-l ajută, că-l va lega la șiret sau îi va închide cercelul, el știe că doamna este un magician care vindecă vânătăi cu un gel fermecat, că alungă rutina cu o melodie, că fabrică fericire cu doar niște stikere. El știe că doamna iubește toți elevii în egală măsură. 
 
Succes!
 
Ar fi trebuit să scriu aici ca e un pamflet. Dar nu e. Tratați-l ca atare!

DIRECTOR,
Prof. LIVIU POPA